NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024 r.

1. Przed nami najważniejszy Tydzień Roku – WIELKI TYDZIEŃ. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku, bowiem te święte dni przypominają i uobecniają w liturgii najważniejsze wydarzenie zbawcze. Świętowanie PASCHY – WIELKANOCY zaczyna się w Czwartek – Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej. Chciejmy zatem tak pokierować swoimi zajęciami, aby większość spraw dotyczących świątecznego stołu i prac domowych zostało wykonanych do czasu Wielkoczwartkowej Mszy św. wieczornej. Już dzisiaj pomyślmy o czasie na medytację Męki Zbawiciela, na odprawienie Drogi Krzyżowej, Adorację.

2. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Msza św. z procesją o godz. 12:00 rozpocznie się na dziedzińcu Kościoła przy Figurze NMP Wspomożycielki Wiernych. Po tej Mszy św. tradycyjny konkurs palm własnoręcznie wykonanych.

3. Dzisiaj o godz. 17:00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym.

4. W dzisiejszą Niedzielę Wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiara i Światło” rozprowadza własnoręcznie wykonane palmy. Nabycie ich jest materialnym wsparciem letniego wyjazdu tej Wspólnoty. Bóg zapłać!

5. Ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku została przeniesiona na dzień 8 kwietnia.

6. Od Wielkiego Czwartku nie ma Mszy św. rannych, aż do Wielkiej Niedzieli.

7. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę w godzinach od 16:00 do 17:30, w Wielką Sobotę – nieczynna.

8. Nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty – w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 19:00.

9. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

10. WIELKI PIĄTEK – o godz. 15:00 (Godzina Konania Pana Jezusa na Krzyżu) w naszym Kościele DROGA KRZYŻOWA – dla wszystkich.
W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. Powstrzymujemy się od spożywania nie tylko pokarmów mięsnych, ale także zdecydowanie ograniczamy ilość spożywanego posiłku.
W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie 15 minut przed wieczornym Nabożeństwem.

11. WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów w Kościele w godzinach od 10:00 do 15:00 z częstotliwością co pół godziny. Ta okoliczność będzie stwarzała nam okazję do osobistej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa. Pamiętajmy o tym i przypominajmy swoim dzieciom.
Święcenie pokarmów na Osiedlu Gładyszewo w Wielką Sobotę o godz. 12:00 przy posesji Państwa Czebreszuk.
W Wielką Sobotę na Wieczorną Liturgię przynosimy świece od Chrztu św., I Komunii św. W tym dniu podczas Liturgii odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
Porządek Adoracji Pana Jezusa w Grobie – dla dzieci, młodzieży, wspólnot i grup modlitewnych.

12. WIELKA NIEDZIELA – czuwanie rozpoczniemy o godz. 5:00 rano. o godz. 6:00 – Procesja Rezurekcyjna a po niej Uroczysta Msza Święta . Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 rano a pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Rezurekcja będzie transmitowana na żywo przez TV ASTA.

13. Pragniemy poinformować, że zwyczajem lat ubiegłych w Wielkim Tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) będzie okazja do spowiedzi świętej. Księża będą oczekiwać w konfesjonale od godz. 17:30. Serdecznie zachęcamy.

14. Odwiedziny chorych na Święta z okazją do spowiedzi św. będą w Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych.

15. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do niedzielnej liturgii
Wyjątkowo w najbliższą Wielką Środę o godz. 15:00 zapraszamy do gruntownego sprzątania Kościoła i Kaplicy na Święta. W tym celu zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Hutniczej.
Nadto prosimy każdego, kto tylko może i ma dobrą wolę o pomoc w przygotowaniu Kościoła i Kaplicy do Świąt.

16. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Są także do nabycia gipsowe baranki na świąteczny stół oraz świece tzw. „paschaliki”.

17. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał ŚP. Bolesława Srokę, l. 88 z ul. Chorwackiej, którego pogrzeb odbył się w Budzyniu. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 23.03.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz