NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024 r.

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze wszędzie i do każdego z nas. 
Niech ona będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem w wieczności.
Wszystkim naszym Parafianom oraz zacnym i miłym Gościom życzymy:
aby przeżywając te Święta wierzyli, że Pan rzeczywiście Zmartwychwstał, że jako Zmartwychwstały żyje i jest pośród nas. Niech ta prawda przenika nasze wnętrza i wkracza w nasze codzienne życie.
Życzymy również wiele serdecznych, podniosłych i radosnych chwil przeżywanych w gronie najbliższych gości i przyjaciół. Szczęść Boże!

1. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i kształcenie w Diecezji. Kancelaria parafialna nieczynna.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Przyszła Niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, Odpust w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie. W tym dniu przypada także Święto Patronalne „Caritas”. Zbiórka ofiar do puszki na cele charytatywne w Parafii i w Diecezji.

4. Ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy, w najbliższy piątek nie ma postu.

5. W sobotę 06.04. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00 po której odbędzie się Uwielbienie Boga przed Najświętszym Sakramentem w połączeniu z modlitwą wstawienniczą – poprowadzi Wspólnota Emmanuel i Wspólnota Kanaan

6. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Liturgii Triduum Paschalnego. Słowa szczerej wdzięczności ks. Proboszcz kieruje w stronę Księży Wikariuszy, Siostry Zofii i Pani Katechetki. Serdecznie dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, którzy pod okiem Ks. Patryka pięknie i z zaangażowaniem uczestniczyli w celebracji Liturgii Wielkiego Tygodnia.

Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Pana Krzysztofa – Organisty i Pana Andrzeja – Zakrystianina. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy budowie i wystroju Grobu Pańskiego oraz „Ciemnicy”.  Dziękujemy także Parafianom za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty dekorujące Grób Pański i ołtarze.

7. W imieniu Caritas i całej Parafii pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin i osób samotnych, którym żyje się trudniej. Za każdy ofiarowany produkt w imieniu obdarowanych i własnym serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

8. Słowa serdecznego podziękowania składamy wielu Parafianom, Urzędom, Instytucjom, Uczelniom, Parlamentarzystom i osobom prywatnym za okazaną życzliwość, pamięć i składane nam Księżom i S. Zofii świąteczne życzenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.
Osobne podziękowanie dla Właścicieli i Operatorów TV Asta za bezpośrednią transmisję Mszy Świętej Rezurekcyjnej z naszej Kolegiaty.

9. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy, którzy włączyli się w gruntowne sprzątanie Kościoła i Kaplicy na Święta. W sposób szczególny pragniemy podziękować za wielki trud włożony w przygotowanie i piękne udekorowanie kwiatami ołtarzy w Kościele Pani Ewie i Pani Joannie.

10. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi prasę katolicką: świątecznego Gościa Niedzielnego, “Małego Gościa” na m-c kwiecień.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał
ŚP. Małgorzatę Hakawczyn, l. 59 z Al. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 30.03.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz