IV NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 21.04.2024 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą – Niedzielą Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, rozpoczynamy w Kościele Powszechnym 61 Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, którego hasło brzmi: „Zróbcie wszystko cokolwiek powie wam Mój Syn”
Dzisiaj Uroczystość Odpustowa w Kościele Akademickim o godz. 19:00. Zapraszamy!

2. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostry Zakonne – ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża (które także pracują w Sanktuarium w Skrzatuszu). W ramach ogłoszeń duszpasterskich kierują do nas krótkie słowo z prośbą o wsparcie budowy domu wznoszonego na rzecz pomocy rodzinom i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji. Za zrozumienie i pomoc z góry dziękujemy. Bóg zapłać!

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek (23.04.) Uroczystość Świętego Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji.
  • w czwartek (25.04.) – Święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu przypada także XV Rocznica święceń biskupich Biskupa Krzysztofa Zadarki. Modlitwą otaczamy Ks. Biskupa i Jego posługę w naszej Diecezji

4. Zbliża się czas I Komunii Św. dzieci w naszej Parafii. Otaczajmy te dzieci i ich rodziny szczególną modlitwą, by się dobrze przygotowały i głęboko przeżyły ten wyjątkowy dla nich dzień.

5. Jutro (poniedziałek 22.04.) podczas Mszy św. o godz. 17:00 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Modlitwą otaczamy kandydatów.

6. Osoby, które zamówiły Msze św. na dzień 22.04. godz. 18:00 pragniemy poinformować, że ze względu na Bierzmowanie w naszej Parafii, te Msze św. będą odprawione o godz. 17:00. Za zrozumienie dziękujemy.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (27.04.) w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Górnej.

8. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny a także naszą Parafialną „Wspomożycielkę”.
Polecamy też pięknie wydane Biblie dla młodych jako pamiątkę I Komunii św. w przystępnej cenie. .

9. W minionym tygodniu z naszej z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał
śp. Henryka Króla, l. 77 z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 20.04.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz