V NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2024 r.

1. W liturgii tygodnia obchodzimy:

 • w poniedziałek (29.04.) Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy.
 • w środę (01.05.) – Wsp. Św. Józefa Rzemieślnika. Modlimy się za ludzi pracy, za pracodawców i poszukujących pracy.
 • w czwartek – Wsp. Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 • w piątek (03.05.) – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu odnawiamy Milenijny Akt Oddania Polski w niewolę Maryi. Msze św. odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Odpust w Parafii pod wezwaniem MB Królowej Polski przy ul. Podchorążych. Suma odpustowa o godz. 12:00.
  Prosimy bardzo o wywieszenie w naszych domach flag narodowych i Maryjnych.
 • w sobotę (04.05.) – Wsp. Św. Floriana Męczennika – Patrona Strażaków.

2. W środę rozpoczyna się miesiąc Maj. To najpiękniejszy miesiąc roku, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Maryi. Zwyczajem lat ubiegłych przez cały miesiąc gromadzimy się o godz. 20:00 w Kaplicy św. Maksymiliana na Apelu Jasnogórskim.
Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych, tradycją uświęconych Maryjnych Nabożeństwach.

Od środy (1 Maja) rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe w naszej Parafii:

 • w niedziele i święta o godz. 17:30 dla wszystkich
 • dla dzieci codziennie o godz. 17:00 (począwszy od 6 maja)
 • dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca Maja

 • I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.
 • I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ, po Mszy zmiana tajemnic.
 • I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

4. Przyszła niedziela (05.05.) w naszej Parafii będzie przeżywana pod znakiem Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 10:00 pierwsza grupa dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 7 przyjmiie Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca.
Pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (04.05.) od godz. 10:00. Zaproszenie do spowiedzi świętej kierujemy także do rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i bliskich. Sercem i modlitwą otaczamy wszystkich przygotowujących się do tej uroczystości.

5. Odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku Maja będą w sobotę (4.05.) bezpośrednio po zakończonej spowiedzi świętej dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin

6. Najbliższy weekendowy Kurs przedmałżeński odbędzie się w Parafii św. Antoniego w dniach 31 maja – 2 czerwca. Zapisy odbywają się on-line za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej Ojców Kapucynów.

7. Parafia św. Stanisława Kostki przy ul. Browarnej organizuje w dniach od 22 – 26 maja Pielgrzymkę do: Gietrzwałd, Św. Lipka, Kowno, Wilno, Troki i Sokółka. Bliższe informacje u księży tamtejszej Parafii.

8. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (04.05.) Kościół do uroczystości Pierwszokomunijnych przygotowują rodzice dzieci klas III ze Szk. Podstawowej Nr 7. Rozpoczęcie sprzątania w sobotę bezpośrednio po zakończonej spowiedzi.

9. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny a także naszą Parafialną „Wspomożycielkę”.
Polecamy też pięknie wydane Biblie dla młodych jako pamiątkę I Komunii św. w przystępnej cenie. .

10. W minionym tygodniu j z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Jan Gryń, l. 84 z ul. Hutniczej; ŚP. Henryk Pőtner, l. 82 z ul. Konarskiego; ŚP. Marianna Franczak, l. 84 z ul. Medycznej. Wieczny odpoczynek ……

Piła, dnia 27.04.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz