VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 5.05.2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w naszej Parafii pod znakiem Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o godz. 10:00 dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 7 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca. Sercem i modlitwą otaczamy te dzieci oraz ich Rodziny.

2. W przyszłą Niedzielę także o godz. 10:00 dzieci klas III ze Szk. Podst. Nr 6 będą miału Uroczystość I Komunii Świętej.
Pierwsza spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (11.05.) od godz. 10:00. Zaproszenie do spowiedzi świętej kierujemy także do rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i bliskich. Sercem i modlitwą otaczamy wszystkich przygotowujących się do tej uroczystości.
Wszystkich bardzo prosimy aby ten czas przygotowania dzieci i ich rodzin do I Spowiedzi i Komunii Świętej był czasem szczególnej bliskości i miłości Boga.

3. W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci przychodzą na swoje Nabożeństwo o godz. 17:00. Wszystkie dzieci zachęcamy do licznego uczestnictwa.

4. Ofiary do puszek w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

5. Jutro (poniedziałek) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci – rozpoczęcie Różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 8:45.

6. Także jutro (06.05.) o godz. 18:00 w naszej Parafii zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.

7. W liturgii tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (06.05.) – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • w środę (08.05.) – Uroczystość Św. Stanisława Bp. i Męczennika Głównego Patrona Polski.

8. Trwa miesiąc Maj, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Maryi. Zwyczajem lat ubiegłych przez cały miesiąc gromadzimy się o godz. 20:00 w Kaplicy św. Maksymiliana na Apelu Jasnogórskim.
Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych pięknych, tradycją uświęconych Maryjnych Nabożeństwach.

Nabożeństwa Majowe w naszej Parafii:
― w niedziele i święta o godz. 17:30 dla wszystkich
― dla dzieci codziennie o godz. 17:00
― dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

9. Przypominamy, że najbliższy weekendowy Kurs przedmałżeński odbędzie się w Parafii św. Antoniego w dniach 31 maja – 2 czerwca. Zapisy odbywają się on-line za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej Ojców Kapucynów.

10. Parafia św. Stanisława Kostki przy ul. Browarnej organizuje w dniach od 22 – 26 maja Pielgrzymkę do: Gietrzwałd, Św. Lipka, Kowno, Wilno, Troki i Sokółka. Bliższe informacje u księży tamtejszej Parafii.

11. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (11.05.) Kościół do uroczystości Pierwszokomunijnych przygotowują rodzice dzieci klas III ze Szk. Podstawowej Nr 6. Rozpoczęcie sprzątania w sobotę bezpośrednio po zakończonej spowiedzi.

12. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c Maj. Polecamy też pięknie wydane Biblie dla młodych jako pamiątkę I Komunii św. jeszcze w przystępnej cenie.

13. W minionym tygodniu j z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Feliksa Schneider, l. 87 z ul. Wyspiańskiego; ŚP. Jerzy Wiszniewski , l. 68 z ul. Fredry; ŚP. Antoni Kuśnierz, l. 86 z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek ……

Piła, dnia 04.05.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz