NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

1. INFORMACJA KSIĘDZA REKTORA SEMINARIUM:
SZYMON MAJDA, z parafii pw. NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH w Pile, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, pragnie przyjąć ŚWIĘCENIA DIAKONATU.
Kandydata polecamy modlitwom wiernych.

Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym Księdza Proboszcza.
Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

2. Już dzisiaj informujemy, że Diakonat naszego Kleryka Szymona odbędzie się w naszej Kolegiacie dnia 8.06.br. (sobota) o godz. 11:00.
Bliższe informacje zostaną podane w najbliższym czasie

3. Święcenia Kapłańskie w naszej Diecezji odbędą się w sobotę – 25 maja o godz. 11:00 w Konkatedrze w Kołobrzegu. Sercem i modlitwą otaczamy trzech Diakonów, którzy przygotowują się do tych święceń.

4. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.
Za udział w publicznym śpiewie „O Stworzycielu Duchu Przyjdź…” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Pragniemy przypomnieć, że do wypełnienia przykazania Kościelnego o Komunii Wielkanocnej został tylko tydzień.

5. Jutro drugi dzień Zielonych Świat – święto NMP Matki Kościoła.

6. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 09:00 dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 6 i 7 świętują Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Modlimy się za te dzieci i ich rodziców o łaskę wytrwania w przyjaźni z Panem Jezusem.

7. W liturgii tygodnia obchodzimy:

  • w czwartek (23.05.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego
    Kapłana,
  • w piątek (24.05.) – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych – Patronki naszej
    Parafii.

8. W przyszłą Niedzielę o godz. 18:00 będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński. Podczas uroczystej Mszy św. Ks. Biskup dokona instalacji dwóch nowomianowanych Kanoników do naszej Pilskiej Kapituły.

Po Mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Prosimy o przygotowanie i zabranie na procesję Sztandarów Parafialnych, a dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe prosimy o przygotowanie kwiatków i sypanie podczas Procesji. Dzieci w tym dniu zbiorą się przed Kościołem ok. godz 18:40

9. Także w przyszłą Niedzielę w ramach ubogacenia patronalnego święta naszej Parafii gościć będziemy O. Tomasza – ze Zgromadzenia Księży Pallotynów z Ząbek k. Warszawy. O. Tomasz w ramach kazań będzie głosił Słowo Boże o czci do Matki Najświętszej i znaczeniu modlitwy różańcowej w naszym życiu.
Po każdej Mszy św. będzie okazja nabyć wiele ciekawych pozycji książkowych i nie tylko wydawnictwa Ojców Pallotynów.

10. Nabożeństwa majowe w naszej Parafii:
― w niedziele i święta o godz. 17:30 dla wszystkich
― dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17:00 przy
Figurze MB Wspomożycielki Wiernych na dziedzińcu Kościoła.
― dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30.

11. W najbliższy czwartek (23.05.) Wspólnota Emmanuel zaprasza na spotkanie otwarte po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18:00.

12. Apele Jasnogórskie odprawiamy codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 20:00 w Kaplicy Św. Maksymiliana. Serdecznie zapraszamy.

13. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (25.05.) w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców z ul. Rubinowej (Oś. Gładyszewo).

14. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c Maj, wiele ciekawych książek i innych artykułów.

15. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Helena Siwek, l. 93 z Al. Woj. Polsk.; ŚP. Zbigniew Sobieszczuk, l 80 z ul. Chorwackiej; ŚP. Danuta Piotr, l. 64 z ul. Żeromskiego; ŚP. Roman Firlej, l 75 z ul. Mickiewicza, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (20.05.), Msza św. o godz. 10:00, na cmentarzu godz. 11:00. Różaniec w Kościele o godz. 9:30.

Piła, dnia 18.05.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz