UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy pod znakiem Odpustu Parafialnego. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18:00 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Biskup Zbigniew Zieliński – Ordynariusz naszej Diecezji.
Po tej Mszy św. odbędzie się tradycyjna Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Prosimy zatem o przygotowanie Sztandarów i osób, które będą je niosły a dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe oraz inne bardzo prosimy o sypanie kwiatków podczas Procesji. Dzieci zgromadzą się o godz. 18:45 przy głównym wyjściu z Kościoła. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc w zorganizowaniu kwiatków.

2. W ramach ubogacenia patronalnego święta naszej Parafii serdecznie witamy O.Tomasza – ze Zgromadzenia Księży Pallotynów z Ząbek k. Warszawy, który w ramach kazań głosi Słowo Boże o czci do Matki Najświętszej i znaczeniu modlitwy różańcowej w naszym życiu.
Po każdej Mszy św. jest okazja nabyć wiele ciekawych pozycji książkowych i nie tylko wydawnictwa Ojców Pallotynów.

3. W dniu dzisiejszym w szczególny sposób kłaniamy się wszystkim Mamom, życząc dobrego zdrowia, opieki Nieba i dużo życzliwości i wdzięczności ze strony najbliższych. Szczęść Boże. A zmarłym Mamom wyjednujemy łaskę Nieba.

4. Dzisiejszą Niedzielą Trójcy Najświętszej kończy się okres Komunii Św. Wielkanocnej do której jako katolicy jesteśmy zobowiązani.

5. W czwartek (30.05.) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej Parafii odprawiamy w porządku świąteczno – niedzielnym. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00 wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla.
Trasa procesji: ul. Salezjańska, przejście przez Al. Wojska Polskiego, Medyczna, Lotnicza Kraszewskiego i powrót do kościoła ul. Prusa.
Miejsca usytuowania Ołtarzy:

  • I. blok przy Al. Wojska Polskiego 41 F. odpowiedzialny Ks. Andrzej z Kręgami Kościoła Domowego
  • II. ul. Medyczna – Kopernika, odpowiedzialny Ks. Daniel z Odnową w Duchu Św.
  • III. ul. Lotnicza odpowiedzialny Ks. Patryk z Liturgiczną Służbą Ołtarza
  • IV. ul. Kraszewskiego odpowiedzialny Ks. Proboszcz ze Wspólnotą Żywego Różańca.

Nadto bardzo prosimy wszystkich kto tylko może o pomoc w przygotowaniu pięknych Ołtarzy dla Pana Jezusa.

6. Na Procesję Bożego Ciała i całą Oktawę bardzo prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe o przychodzenie w strojach liturgicznych, zaś rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli (działkowiczów) o kwiaty dla dzieci sypiących podczas Procesji. Kwiaty można przynosić wcześniej do Kościoła. W związku z Procesją i Oktawą Bożego Ciała prosimy także mężczyzn naszej Parafii o większą odwagę i łaskawą pomoc w niesieniu Sztandarów w czasie tych Nabożeństw.
Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała (wokół Kościoła), będą bezpośrednio po zakończonej Mszy św. ok. godz. 18:30. Natomiast w Niedzielę o godz. 17:30.
W Uroczystość Bożego Ciała za udział w Procesji i śpiewie „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Już dzisiaj informujemy, że Diakonat naszego Kleryka Szymona odbędzie się w naszej Kolegiacie dnia 8.06.br. (sobota) o godz. 11:00.
Bliższe informacje zostaną podane w przyszłą Niedzielę.

8. W przyszłą Niedzielę (02.06.) gościć będziemy Kleryków naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy podczas każdej Mszy św. głosić będą Słowo Boże, a po Mszy św. przy wyjściu ze świątyni będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na rzecz Seminarium, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W liturgii tygodnia obchodzimy:
● w środę (29.05.) – Wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej Dz.
● w piątek (31.05.) – Święto Nawiedzenia NMP
● w sobotę 01.06.) – Wsp. Św. Justyna Męczennika
Jest to zarazem Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy dużo ciepła i miłości oraz opieki Nieba za wstawiennictwem Aniołów Stróżów.
W tym dniu przypada także I sobota m-ca. Msza św. o godz. 7:00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy a po niej cząstka różańca w tej samej intencji.

10. W najbliższy piątek (31.05.) zakończenie Nabożeństw Majowych dla dzieci i dorosłych oraz codziennych Apeli Jasnogórskich. Serdecznie dziękujemy szczególnie dzieciom za piękny udział w tych Maryjnych Nabożeństwach.
Od 1 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej Parafii odprawiamy:
– w ciągu tygodnia, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30,
– w niedziele i święta o godz. 17:30.

11. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (01.06.) w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców Oś. Gładyszewo z ul. Agatowej, Szafirowej i Turkusowej.

12. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, wiele ciekawych książek i innych artykułów oraz nowy Nr naszej „Wspomożycielki”.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Emilię Orłowską, l. 77 z ul. Mickiewicza; ŚP. Rajmunda Lorenza, l. 88 z ul. Złotej; ŚP. Helenę Szkoda, l. 92 z ul. Połabskiej, której pogrzeb będzie w poniedziałek: Msza św. godz. 10:00, na Cmentarzu o godz. 11:00.;
ŚP. Ryszard Zyber, l. 73 z ul. Tetmajera, którego pogrzeb będzie w środę (29.05.), Msza św. o godz. 12:00, na Cmentarzu godz. 13:00. Wieczny odpoczynek….

Piła, dnia 25.05.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz