OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę gościmy Kleryków naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy podczas każdej Mszy św. odczytują List Ks. Rektora a po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium, za które z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W najbliższą sobotę (08.06.) o godz. 11:00 w naszej Kolegiacie odbędą się Święcenia Diakonatu naszego Kleryka Szymona Majdy.
Na tę wyjątkową uroczystość serdecznie zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza, RPSK, grupy modlitewne i młodzież naszego miasta oraz wszystkich, którym dzieło powołań kapłańskich leży na sercu.

3. W poniedziałek (03.06.) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie różańcem o godz. 8:45.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

 • w poniedziałek (03.06.) – Wsp. Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • w środę (05.06.) – Wsp. Św. Bonifacego, Bp i Męczennika.
 • w piątek (07.06.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia NSJ można uzyskać Opust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Ze względu na Uroczystość w tym dniu nie ma postu.
 • w sobotę (08.06.) – Wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W przyszłą Niedzielę (09.06.) po Mszach Św. zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz KUL.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca czerwca.

 • I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych.
  Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz
  z Rodzicami oraz członków RPSK. Rozpoczęcie Adoracją od godz. 17:00.
 • I piątek – spowiedź święta dla dzieci i młodzieży od godz. 16:30 do 17:30
  (wyjątkowo w Kaplicy św. Maksymiliana).
  W tym dniu zmiana tajemnic Straży Honorowej NSPJ odbędzie się
  bezpośrednio po zakończonej Procesji Eucharystycznej.

7. Trwa Oktawa Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną wokół Kościoła.
Bardzo prosimy rodziców , opiekunów i dziadków aby przypominały i pomogły dzieciom w dotarciu do Kościoła na Procesję i sypanie kwiatów. Prosimy także działkowiczów o kwiaty.
W czwartek zakończenie Oktawy z błogosławieństwem wianków.

8. Z nastaniem miesiąca czerwca rozpoczęliśmy odprawianie Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej Parafii odprawiamy:

 • w ciągu tygodnia, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:30,
 • w niedziele i święta o godz. 17:30.

9. Parafia p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Pile (Zielona Dolina) organizuje Festyn, który odbędzie się 9 czerwca od godz. 13:30. Przewidziano wiele atrakcji dla wszystkich. Księża tamtejszej Parafii serdecznie nas zapraszają.

10. Dzisiaj w Pile odbędzie się tradycyjny Marsz dla Życia i Rodziny z Akcją zbierania pieluch dla dzieci z Ochronki i Domów Dziecka „Pieluszka dla Maluszka”. Rozpoczęcie Marszu po Mszy św. o godz. 15:00 w Kościele Św. Rodziny a zakończenie na Wyspie, gdzie przewidziano wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

11. W związku z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 900-lecia Pomorskiej Misji Św. Ottona z Bambergu, w Pilskiej Uczelni Akademii Nauk Stosowanych dnia 7 czerwca (piątek), odbędzie się otwarta Konferencja Naukowa. Rozpoczęcie o godz. 10:00, natomiast tego dnia o godz. 18:00 w Kościele Św. Mikołaja w Ujściu Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak odprawi Uroczystą Mszę św. z tej okazji. Zarówno na Konferencję jak i Mszę św. w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.

12. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała – składamy serdeczne Bóg zapłać. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Wspólnot Parafialnych, które stawiały i dekorowały piękne Ołtarze (także osobom dekorującym przy trasie przejścia Procesji), dzieciom sypiącym kwiaty, osobom niosącym sztandary i baldachim oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za nadzór i asystę podczas Procesji, panom pomagającym w rozwożeniu i zwiezieniu konstrukcji ołtarzowych, Nadleśnictwu Zdrojowa Góra za ofiarowanie i przywiezienie brzózek.
Osobne podziękowanie składamy licznie reprezentowanej Pilskiej Policji, która zabezpieczała dla nas całą trasę Procesji.

13. Informujemy, że trwa nabór do Salezjańskiego Liceum w Pile. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Sekretariatem Szkoły przy ul. Dębowskiego 4.

14. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
Wyjątkowo w najbliższy piątek (07.06.) od godz. 16:00 w tej samej sprawie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do gruntownego sprzątania (mycia) Kościoła i Kaplicy przed Uroczystością Święceń Diakonatu.

15. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c czerwiec oraz nowy Nr naszej „Wspomożycielki”.

16. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Aleksandrę Humeniuk, l. 82 z ul. Medycznej; ŚP. Edmund Sikorski, l. 75 z  ul. Żeromskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek (04.06.), Msza św. o godz. 13:00, na Cmentarzu godz. 14:00. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 01.06.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz
     Proboszcz