XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024 r.

1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 9:00 po Mszy św. zmiana tajemnic.
Ofiary składane do puszek przeznaczone są na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

2. Trwa wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. odprawiamy:
– w ciągu tygodnia o godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy św.o godz. 6:30)
– w niedziele i święta Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 (nie ma Mszy św. o godz. 15:00 i 19:00 – w dolnym Kościele)

Kancelaria Parafialna czynna w wakacje:
– w środy w godz. od 16:00 – 17:30
– w soboty w godz. od 11:00 – 13:00
W poniedziałek – nieczynna

W czasie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie będzie odwiedzin chorych w domach z racji pierwszego piątku. W sytuacjach losowych prosimy o zgłaszanie.

3. Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Karola Adamuszka – neoprezbitera, który przybywa do nas aby w ramach wakacyjnego zastępstwa pomagać w duszpasterstwie. Życzymy Księdzu dobrego czasu w naszej Parafii i opieki NMP Wspomożycielki.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (08.07.) – Wsp. Św. Jana z Dukli, Prezbitera
  • w czwartek (11.07.) – Święto – Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy
  • w piątek (12.07.) – Wsp. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Bp. i Męczennika
  • w sobotę (13.07) – Wsp. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

5. Miesiąc lipiec jest w tradycji Kościoła czasem, kiedy w sposób szczególny odmawia się Litanię do Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy w tym miesiącu do tej formy modlitwy.

6. W sobotę 13 lipca w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Uroczystą Mszą św. o godz. 18:00 z kazaniem Maryjnym a następnie czuwanie modlitewne (indywidualne) przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 wyruszy Procesja Fatimska ulicami: ul. Salezjańska. Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i powrót Złotą do Kościoła.

Figurę Matki Bożej niosą: 1) Żywy Różaniec, 2) Odnowa w Duchu Św. i Gr. Biblijna, 3) Domowy Kościół, 4) Osoby chętne nie należące do wspólnot lub grup, 5) Lektorzy LSO.

Na Procesję zabieramy różaniec, teksty pieśni Fatimskich i lampiony (można nabyć w sklepiku). Na trasie przejścia Procesji, prosimy udekorować nasze okna na znak wiary i miłości do Matki Najświętszej.

Odpowiedzialnym za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję Fatimską jest Ks. Andrzej.

7. W związku ze zbliżającym się świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16.07.) rozpoczynamy odmawianie Nowenny do MB Szkaplerznej od dzisiejszej niedzieli do poniedziałku (15.07.) włącznie, codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 . Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich noszących Szkaplerz oraz pragnących przyjąć Szkaplerz.

8. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (13.07.) na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców przy ul. Mickiewicza nr 99 A, B, C, D, F.

9. Jak co tydzień zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny podwójny na Lipiec i Sierpień. Są też breloczki, rybki, naklejki w związku ze zbliżającym się świętym Krzysztofem

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Krystyna Rudnicka, l 89 z ul. Słowackiego; ŚP. Ewa Piwkowska, l 75 z ul. Trentowskiego; ŚP. Leszek Pieciul, l. 61 z ul. Wyspiańskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek w Parafii Św. Rodziny. ŚP. Bogdan Wiśniewski, którego pogrzeb odbył się w Wałczu. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 06.07.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz
       Proboszcz