III Niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018r.

1. Zapraszamy na odprawiane w Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne (w piątek – Drogi Krzyżowe; w niedzielę – Gorzkie Żale). Uczestnicząc w tych nabożeństwach, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjum rozpoczynają Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Piotrowski – wikariusz Par. pw. NMP Królowej Polski w Pile. Księdza Rekolekcjonistę oraz dzieci i młodzież wraz z wychowawcami polecamy modlitwie nas wszystkich.

3. Duszpasterstwo Akademickie przy tutejszej Parafii zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt.: „Trzy Nawrócenia”. Trwają one od dzisiaj do 7 marca 2018 r. codziennie o godzinie 19:00 w kościele akademickim, a wygłosie je O. Roman Bielecki OP – redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”.

4. Od dzisiejszej niedzieli do 24 marca organizowana będzie kolejna grupa Krucjaty Modlitwy w obronie dzieci poczętych. Zachęcamy do włączenia się.

5. W poniedziałek (5 marca) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Godz. 8:45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza św.

6. Młodzież klas VII szkoły podstawowych i klas II gimnazjalnych oraz młodzież dorosłą z ubiegłych lat pragnącą rozpocząć formację przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00 .

7. Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.15.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas ponadgimnazjalnych, którzy po Mszy świętej będą mieli krótkie spotkanie z Ks. Pawłem w kaplicy św. Maksymiliana.

8. Wspólnota „Odnowy w Duchu Świętym” zaprasza na spotkanie ze Świadkiem Wiary – Timem Guenardem (czyt. Genardem) – nawróconym francuskim bokserem i pisarzem. Rozpocznie się ono Mszą świętą w naszej Kolegiacie 12 marca 2018 r. o godz. 18.00 i zapoczątkuje cykl spotkań z osobami, które doświadczyły obecności Boga w swoim życiu i pragną podzielić się swoim świadectwem. Szczegóły na bannerach oraz na stronie naszej parafii.

9. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom dnia dzisiejszego, którym patronuje św. Kazimierz, Królewicz składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe. Niech św. Patron wyprasza im potrzebne łaski, a ludzie darzą życzliwością i wdzięcznością. Szczęść Boże!

11. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Przyszły 2 osoby. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (3 marca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Kondratowicza 10 i 12.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Lonardę Strach, śp. Bogdana Kozerę. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 4 marca 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz