IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018r.

1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza.

Komunikat Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka zapraszający do modlitwy za Ojczyznę oraz pielgrzymowania do diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Słupsku.

2. Dzisiejsza Niedziela tzw. „Laetare” („Weselcie się!”) jest dniem radości ze zbliżającego się Misterium naszego odkupienia, które będziemy już niedługo przeżywać podczas Świąt Paschalnych. Przygotowaniem do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem są szczególnie Rekolekcje Parafialne, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je O. Andrzej Kuśmierski OP. Już dziś zachęcamy do zaplanowania sobie czasu i zapraszamy do udziału.

3. W dzisiejszą niedzielę Msza św. inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o godz. 13.30.

4. Zapraszamy na odprawiane w Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne (w piątek – Drogi Krzyżowe; w niedzielę – Gorzkie Żale). Uczestnicząc w tych nabożeństwach, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Do 24 marca trwają zapisy do kolejnej grupy Krucjaty Modlitwy w obronie dzieci poczętych. Zachęcamy do włączenia się.

6. Młodzież klas VII szkoły podstawowych i klas II gimnazjalnych oraz młodzież dorosłą z ubiegłych lat pragnącą rozpocząć formację przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15.00 .

7. Również w dzisiejszą niedzielę na Mszę św. o godz.15.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas ponadgimnazjalnych, którzy po Mszy świętej będą mieli krótkie spotkanie z Ks. Pawłem w kaplicy św. Maksymiliana.

8. Wspólnota „Odnowy w Duchu Świętym” zaprasza na spotkanie ze Świadkiem Wiary – Timem Guenardem (czyt. Genardem) – nawróconym francuskim bokserem i pisarzem. Rozpocznie się ono Mszą świętą w naszej Kolegiacie jutro (12 marca 2018 r.) o godz. 18.00 i zapoczątkuje cykl spotkań z osobami, które doświadczyły obecności Boga w swoim życiu i pragną podzielić się swoim świadectwem. Szczegóły na bannerach oraz na stronie naszej parafii.

9. Grupa Biblijna i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na kolejne zasłuchanie się w Słowo metodą Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele akademickim.

10. W najbliższy piątek (16 marca) w naszej Kolegiacie o godz. 20.00 odbędzie się Wiekopostne Czuwanie Młodzieży rejonu pilskiego pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież.

11. Od przyszłej niedzieli do Wielkiego Tygodnia włącznie w kościele i kaplicy będą wystawione kosze Caritasu, do których prosimy składać dary serca na stół wielkanocny dla rodzin, którym żyje się trudniej, za które z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

12. Od przyszłej niedzieli również można nabywać w zakrystii świece tzw. „Paschaliki” na stół wielkanocny, aby w ten sposób wesprzeć charytatywne dzieła Caritas.

13. Już teraz informujemy, że tradycyjnie organizujemy Konkurs na najładniejsze palmy, które będą oceniane w Niedzielę Palmową po procesji i Mszy świętej o godz. 12.00. Będą brane pod uwagę jedynie palmy wykonane własnoręcznie, techniką tradycyjną. Liczyć się będzie wysokość palmy, staranność i estetyka w ich wykonaniu. Zachęcamy do udziału w tym konkursie. Rodziców i dziadków prosimy o pomoc dzieciom w tym względzie. W Niedzielę Palmową przynosimy także zabrane wcześniej z kościoła do domów skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.

14. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje szkolne i akademickie. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcjom Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile oraz nauczycielom, wychowawcom i katechetom za życzliwość i pomoc w organizowaniu tych rekolekcji, dzięki czemu młodzież i dzieci mogły wziąć w nich udział. Bóg zapłać!

15. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz budowy i instalacji ogrzewania w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 450 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego.

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom za przygotowanie kościoła i kaplicy do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (17 marca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania mieszkańców domów przy ul. Kondratowicza domki wzdłuż ulicy (numery parzyste
i nieparzyste).

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Wiesława Korpal, śp. Andrzeja Falkowskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek (13.03.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00; śp. Romana Banach, którego pogrzeb będzie we wtorek (13.03.): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00 . Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Piła, 11 marca 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz