NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018 r. ODPUST W PARAFII KU CZCI NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH

1. W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożycielki. Sumie Odpustowej o godz. 18.00 z udziałem Kanoników Kapituły Pilskiej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, który też dokona instalacji dwóch nowomianowanych Kanoników do naszej Kapituły.

Dzieci pierwszokomunijne w albach oraz inne dzieci bardzo prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji odpustowej wokół kościoła. Jeśli dzisiaj już były na Mszy (np. o g. 12.00), to bardzo prosimy o przyjście tylko na procesję ok. godz. 19.00. Odpowiedzialnymi za udział dzieci w procesji są Panie Katechetki uczące te dzieci. Z okazji odpustu odwołana jest Msza Święta w Kościele Akademickim o godzinie 19.00.

2. W liturgii tygodnia obchodzimy:
– we wtorek – 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy
– w piątek – 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, Męczennika

3. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych i Apeli Jasnogórskich.

Wszystkim, którzy aktywnie włączali się w ich przygotowanie, prowadzenie oraz osobiście uczestniczyli, składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.

4. W piątek – 1 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada:

– I piątek, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

Spowiedź św. z racji I piątku dla dzieci i młodzieży będzie w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę
od godz. 16.30. Nabożeństwa majowe dla dzieci będą w te same dni o godz. 17.00.

– I sobota, Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Niej cząstka Różańca w tej samej intencji

Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed przerwą wakacyjną 23 czerwca (sobota). Zatem nie będzie odwiedzin w najbliższą sobotę.

6. W najbliższy Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO

Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.

Po Mszy św. o godz. 15:00 (ok. 16:00) wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla.

Trasa Procesji wieść będzie ulicami: Salezjańska, Konarskiego, Żeromskiego, Słowackiego, deptak koło Intermarche, Orzeszkowej i Złota.

Ołtarze będą usytuowane:

I – szczyt Bloku – ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 24
Odpowiada Kościół Domowy z Ks. Dariuszem

II – szczyt bloku przy ul. Małej 1
Odpowiada Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z Rodzicami i z Ks. Grzegorzem

III – róg ulic Tetmajera 2 i Słowackiego
Odpowiada Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ z Ks. Proboszczem

IV – przy bloku ul. Złotej 17-19
Odpowiadają młodzież naszej parafii z Ks. Pawłem

Uwaga! Niezależnie od osób odpowiedzialnych serdecznie zapraszamy i prosimy Rodziny zamieszkujące w pobliżu ołtarzy o łaskawe i ochotne włączenie się w przygotowanie najpiękniejszych ołtarzy dla Pana Jezusa.

Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i młodsze zapraszamy do sypania kwiatków Panu Jezusowi. Prośba do działkowiczów – o kwiaty dla dzieci. Można je składać do Siostry Zofii, Pań katechetek, lub bezpośrednio do Zakrystii. Za okazane zrozumienie i pomoc – serdeczne Bóg zapłać!

Bardzo prosimy wiernych naszej parafii o większą odwagę w dekorowaniu okien naszych domów – flagami, emblematami i obrazami religijnymi na Boże Ciało. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

Próby sypania kwiatków ustalają i przekazują dzieciom panie katechetki w szkole.

7. Ogólnopilska Procesja Bożego Ciała będzie w porządku następującym:

– o g. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. przy ołtarzu polowym przed Kościołem Św. Rodziny, a następnie wyruszy procesja tradycyjną trasą do Kościoła pw. Św. Antoniego.

W procesji ogólnopilskiej biorą udział przedstawiciele Grup i Wspólnot ze sztandarami ze wszystkich Pilskich Parafii. Nadto zachęcamy do udziału dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe i Służbę Liturgiczna Ołtarza.

8. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkół podstawowych i 2 klas gimnazjum zapraszamy dzisiaj (27.05.) na Msze Świętą o godzinie 15.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne w kaplicy św. Maksymiliana.

9. W dzisiejszą niedzielę (27 maja) dzieci z Publicznych Przedszkoli nry 12 i 13 wraz z nauczycielkami będą kwestować na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Pile. Kwesta odbędzie po Mszach świętych w naszym kościele o godz. 10.30 i 12.00. Wszyscy, którzy wesprą ten szlachetny cel otrzymają od dzieci przedszkola pięknie wykonane papierowe żonkile. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

10. Spotkanie formacyjno-modlitewne Apostolatu Maryjnego odbędzie się w poniedziałek (28 maja) po Mszy świętej wieczornej.

11. 1 czerwca (piątek) przypada Dzień Dziecka. Modlimy się i Bożej Opatrzności polecamy wszystkie dzieci. Z tej okazji, z myślą o naszych dzieciach, tradycyjnie organizujemy już 16 raz Bieg Pokoleń pod hasłem „Raz do roku wokół bloku”. Festyn odbędzie się w najbliższą środę (30 maja) na placu między kościołem a blokami przy ul. Mickiewicza 107 i 109. Początek festynu godz. 10.00, zakończenie ok. g.12.00. Imprezę organizują: Pilska Spółdzielnia Lokatorsko-Własnościowa, SP nr 6 i SP nr 7, wszystkie przedszkola na naszym osiedlu, Rada Osiedla „Górne” oraz wiele instytucji i stowarzyszeń działających na terenie naszego osiedla, a także nasza Parafia. Z myślą o najmłodszych i nie tylko jest przygotowane, jak zawsze, wiele atrakcji i niespodzianek. Serdecznie wszystkich zapraszamy, bo warto! Bliższe informacje, szczegóły w mediach i na plakatach w przedsionkach kościoła.

12. W środę o godz. 19.00 Wspólnota Biblijna zaprasza na zasłuchanie w Słowo Boże metodą Lectio Divina przygotowujące do Bożego Ciała.

13. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, w Parafii pw. św. Stanisława Kostki odbędzie się Festyn Parafialny. Rozpoczęcie o godz. 14.30. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

14. Za tydzień w niedzielę (3 czerwca) Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

15. W przyszłą Niedzielę również będziemy gościli w naszej parafii trzech kleryków Koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Alumni podczas Mszy świętych w ramach kazania odczytują specjalny list do wiernych, a następnie po Mszach świętych będą zbierali ofiary do puszki na rzecz naszego seminarium, za które z góry serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

16. Nasza Parafia na czele z Ks. Pawłem organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży na polach Lednicy w sobotę – 2 czerwca. Bliższe informacje u Ks. Pawła. Są jeszcze ostatnie miejsca wolne

17. Wczoraj w Skrzatuszu odbył się V Diecezjalny Dzień Dziecka. Wśród 1700 dzieci z diecezji, brały udział także dzieci z naszej parafii wraz rodzicami (ponad 80 osób). Paniom Katechetkom Sylwii Chyła, Annie Łogłoza i Ks. Dariuszowi składamy serdeczne podziękowanie za opiekę i towarzyszenie im podczas tej pielgrzymki.

18. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 1850 zł (w tym 1500 zł od wspólnoty charyzmatycznej Odnowy w Duchu Świętym „Kanaan”). Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 30 900 złotych.

19. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (2 czerwca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła przed odpustem parafialnym, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nry: 1 ab, 3 abcd, 17.

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

21. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Pawła Lesińskiego. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 27 maja 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz