IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.06.2018 r.

1. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiamy po Mszy św. wieczornej połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła (dzisiaj niedziela – o g. 17.30). W czwartek kończymy oktawę Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci sypiących kwiaty dla Pana Jezusa.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii trzech kleryków Koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Alumni podczas Mszy świętych w ramach kazania odczytują specjalny list do wiernych, a następnie po Mszach świętych będą zbierali ofiary do puszki na rzecz naszego seminarium, za które z góry serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”. Z tej też okazji nie będzie tradycyjnie comiesięcznej zbiórki parafialnej na rzecz pokrycia naszych zobowiązań na rzecz seminarium.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– w piątek (8 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów
Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i „słodkiego” podsumowania całej Oktawy Bożego Ciała.

– w sobotę (9 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

4. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek czerwca: modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego.

5. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

6. W najbliższą sobotę (9 czerwca) o godz. 10.00 Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak poświęci plac
i kamień węgielny pod budowę stacjonarnego hospicjum w Pile na Zielonej Dolinie. Serdecznie zapraszamy.

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w następny poniedziałek (11 czerwca)
o godz. 8.45.

8. W parafii św. Antoniego w Pile odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Początek w piątek (08.06.) o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. Zapisy na pierwszej konferencji.

9. Przypominamy, że księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed przerwą wakacyjną 23 czerwca (sobota).

10. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała, Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie. Dziękujemy wspólnotom i grupom oraz innym ludziom dobrej woli, którzy budowali piękne ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi; działkowiczom za kwiaty i prosimy o jeszcze. Osobne podziękowanie kierujemy do wszystkich niosących podczas procesji sztandary, feretrony, baldachim.

Panom zaangażowanym w rozwiezienie i przywiezienie konstrukcji ołtarzowych; służbie liturgicznej ołtarza, Siostrze Zofii i Panu Organiście za podtrzymywanie śpiewu, Panu Andrzejowi za porządek w kościele i. Nadleśnictwu Zdrojowa Góra za ofiarowane brzózki, pilskiej Policji za zabezpieczenie przejścia procesji. Wszystkim za świadectwo wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

11. W następną niedziele (10.06.2018) w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka na wsparcie wyjazdów rekolekcyjnych naszej młodzieży. W tym roku wyjeżdża grupa 42 osób – w tym 3 osoby jadą na rekolekcje do Rzymu. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

12. W Dniach 27-31 lipca Wspólnota Modlitewna „Apostolat Maryjny” organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i dalej. Zapisy tylko w niedzielę przed i po Sumie o godz. 10.30 u Pani Marii przy wejściu
do kościoła.

13. W przyszłą niedzielę (28 maja) w Pile odbędzie się tradycyjny „Marsz dla życia i rodziny” pod hasłem „Polska Rodziną Silna”. Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele św. Antoniego. Następnie przejdziemy ulicami miasta w pochodzie z całymi rodzinami wyrażając w ten sposób radość z posiadania rodziny. Marsz zakończymy na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału całymi rodzinami w tej publicznej afirmacji za życiem i prawdziwą rodziną

14. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 100 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 30 800 złotych.

15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (8 czerwca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 19, 21, 23.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

17. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marię Wiśniewską, śp. Marka Kołodziejczyka, śp. Grażynę Talaszka. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 3 czerwca 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz