BOŻE CIAŁO 2018: PAN PRZESZEDŁ ULICAMI NASZEJ PARAFII

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało) kojarzy się przede wszystkim z procesją eucharystyczną. Po Mszy świętej o godz. 15.00 wyszliśmy z Panem Jezusem na ulice naszej parafii.

Tym razem trasa wiodła ulicami: Salezjańska, Konarskiego, Żeromskiego, Słowackiego, deptak koło Intermarche, Orzeszkowej i Złota.

Ołtarze były usytuowane:

Pierwszy Ołtarz – szczyt Bloku – ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 24; Odpowiadał Kościół Domowy z Ks. Dariuszem

Drugi ołtarz – szczyt bloku przy ul. Małej 1;
Odpowiadała Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z Rodzicami i z Ks. Grzegorzem

Trzeci Ołtarz – róg ulic Tetmajera 2 i Słowackiego;
Odpowiadał Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ z Ks. Proboszczem

Ołatrz Czwarty – przy bloku ul. Złotej 17-19;
Odpowiadała młodzież naszej parafii z Ks. Pawłem

Całość trwała około godziny. Dopisała pogoda, ludzie, dzieci pierwszokomunijne.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała, Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie. Dziękujemy wspólnotom i grupom oraz innym ludziom dobrej woli, którzy budowali piękne ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi; działkowiczom za kwiaty i prosimy o jeszcze. Osobne podziękowanie kierujemy do wszystkich niosących podczas procesji sztandary, feretrony, baldachim.

Panom zaangażowanym w rozwiezienie i przywiezienie konstrukcji ołtarzowych; służbie liturgicznej ołtarza, Siostrze Zofii i Panu Organiście za podtrzymywanie śpiewu, Panu Andrzejowi za porządek w kościele i. Nadleśnictwu Zdrojowa Góra za ofiarowane brzózki, pilskiej Policji za zabezpieczenie przejścia procesji. Wszystkim za świadectwo wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.