X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.06.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę (10.06.) w Pile odbędzie się tradycyjny „Marsz dla życia i rodziny” pod hasłem „Polska Rodziną Silna”. Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele św. Antoniego. Następnie przejdziemy ulicami miasta w pochodzie z całymi rodzinami wyrażając w ten sposób radość z posiadania rodziny. Marsz zakończymy na Placu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału całymi rodzinami w tej publicznej afirmacji za życiem i prawdziwą rodziną.

2. W dniu wczorajszym na Zielonej Dolinie Ks. Biskup Ordynariusz poświęcił plac budowy i wmurował kamień węgielny w powstające w naszym mieście stacjonarne Hospicjum. Bożej Opatrzności i ludzkiej dobroci i życzliwości polecamy to samarytańskie dzieło.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek (11 czerwca) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
W tym dniu sercem i szczególną modlitwą otaczamy Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka
w 2 rocznicę Jego konsekracji biskupiej.

– w środę (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła
W tym dniu odpust w Parafii pw. św. Antoniego w Pile. Suma odpustowa o 18.30 Ks. Proboszcz tamtejszej serdecznie nas zaprasza.

– w czwartek (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

4. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

5. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (11 czerwca) o godz. 8.45.

6. W środę (13 czerwca) Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja Fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnik między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103 i powrót deptakiem do kościoła.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy Różaniec II. Studenci III. Młodzież oazowa IV. Odnowa w Duchu Świętym V. Lektorzy

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji.

Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Paweł.

7. W czwartek (14 czerwca) na godz. 19.00 do kościoła akademickiego zapraszamy młodzież III klas gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania na podsumowanie roku formacyjnego.

8. Przypominamy, że księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed przerwą wakacyjną 23 czerwca (sobota).

9. W Dniach 27-31 lipca Wspólnota Modlitewna „Apostolat Maryjny” organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i dalej. Zapisy tylko w niedzielę przed i po Sumie o godz. 10.30 u Pani Marii przy wejściu
do kościoła. Bliższe informacje na afiszach.

10. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne – 21 czerwca (czwartek), godzina 19:00, salka parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe, zapisy w zakrystii (możliwość złożenia intencji, które zaniesiemy oraz ofiary za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki).

11. W dzisiejszą niedzielę (10.06.2018) w naszej parafii po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na wsparcie wyjazdów rekolekcyjnych naszej młodzieży. W tym roku wyjeżdża grupa 42 osób – w tym 3 osoby jadą na rekolekcje do Rzymu. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

12. W przyszłą niedzielę (18 czerwca) po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.

13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. W ubiegłą niedzielę klerycy zebrali 4913 zł.

14. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy składają celowe środki na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania ogrzewania ławek w naszym kościele, składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! Od ostatniej niedzieli złożono ofiary łącznie 200 zł. Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego. Dług do spłacenia wynosi jeszcze około 30 000 złotych.

15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (8 czerwca) na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 25, 27, 29, 31.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Szczególnie polecamy najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”

17. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Helenę Gołuńską, śp. Edwarda Kreft, śp. Mirosława Postek, śp. Bronisława Perskiego, śp. Profesora Bolesława Ochodek (zgon nagły) – Prorektora PWSZ w Pile (zam. w Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego). Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10 czerwca 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz