XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018 r.

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 podziękujemy ks. Pawłowi za dotychczasową pracę w naszej wspólnocie parafialnej

2. Jutro 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne poprowadzą:

– bezpośrednio po Mszy św. do 19.30 – Apostolat Maryjny ministranci, lektorzy z rodzicami oraz- od 19.30 do 20.00 – Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego O godz. 20.00 wyrusza Procesja fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Orzeszkowej, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103, powrót deptakiem koło sklepu „Multus” do kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I .Żywy różaniec; II. Rodzice ministrantów. III. Odnowa w Duchu Świętym. IV. Domowy Kościół; V. Lektorzy. Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji. Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Grzegorz.

3. W środę (15 sierpnia) na Górze Chełmskiej koło Koszalina gromadzą się rodziny na Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin u Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, o czym informowaliśmy tydzień temu w specjalnym komunikacie Ks. Biskupa Ordynariusza. Zachęcamy do udziału!

Także we wtorek w naszym diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu oddajemy cześć Matce Najświętszej. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie Ks. Bp Krzysztof Zadarko. W imieniu Kustosza Sanktuarium serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– we wtorek (14 sierpnia) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika, Patrona Diecezji
Jest to również Patron naszej Kaplicy, do której zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7.00 i dodatkowa o 9.00 z kazaniem. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiana jako Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

– w środę – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
Msze święte w tym dniu odprawiamy w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w Uroczystość Wniebowzięcia Kościół święci owoce, zioła i kwiaty, prosimy o przyniesienie wianków do kościoła. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na tzw. Cathedraticum, czyli utrzymanie katedry diecezjalnej

– w piątek – 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera

5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na kształcenie w diecezji i KUL, za którą w imieniu tych uczelni serdecznie dziękujemy.

6. W środę (15 sierpnia) przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Starosta Pilski zaprasza na okolicznościowy Festyn Rodzinny z wojskiem. Msza św. polowa na stadionie przy ul. Okrzei rozpocznie się o g. 12.00. Po Mszy czeka wiele atrakcji, zabaw i smacznego jedzenia (gratis!). Zachęcamy, aby wybrać się tam z dziećmi. Szczegóły na plakatach w przedsionkach kościoła.

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par wczorajszych nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul..Makuszyńskiego

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Alicję Lalka, śp. Michała Kawrygowicz, Kazimierza Piwowarskiego, Marię Tafelską, Janinę Polakowską, której pogrzeb odbędzie się w czwartek 16 sierpnia. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 12 sierpnia 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz