XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– poniedziałek – 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– wtorek – 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– środa– 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej
– piątek – 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, Apostoła

2. W przyszłą niedzielę (26 sierpnia) przypada Uroczystość NMP Jasnogórskiej. Zachęcamy do odnowienia w tym dniu Jasnogórskich Ślubów Narodu W duchowy sposób łączymy się wciąż z Jasną Górą, gdzie z pielgrzymami z całej Polski, Europy i świata oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie – naszej Królowej.

3. W tym dniu w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Pile-Motylewie Uroczystość Odpustowa ku czci Patronki Parafii.

4. 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, nasza Parafianka – Aleksandra Łatanik złożyła pierwsze śluby zakonne przyjmując habit w Zgromadzeniu Uczennic Krzyża w Szczecinie. Drogą nam Profeskę polecamy modlitwie wiernych naszej Parafii.

5. Z dniem 24 sierpnia kończy posługę duszpasterską w naszej Parafii Ks. Grzegorz Buda i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Czarnem. Już dzisiaj chcielibyśmy Ks. Grzegorzowi serdecznie podziękować za Jego pełną oddania, skromności i życzliwości sześcioletnią służbę pośród wiernych, wspólnot i grup modlitewnych. Szczególnie zaś za wielką troskę o ministrantów w naszej Parafii i Dekanacie. Okazją do wyrażenia wdzięczności będzie Msza święta odprawiona w intencji Ks. Grzegorza w najbliższy czwartek
(23 sierpnia) o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par wczorajszych nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Trentowskiego 2,5,7,9,11.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”.

8. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Janinę Polakowską, śp. Jadwigę Szymańską, śp. Marka Szułczyńskiego, śp. Jerzego Milińskiego, śp. Annę Kwejzer, której pogrzeb będzie we wtorek (21 sierpnia): Msza św. o godz. 10.00, na cmentarzu o godz. 11.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 19 sierpnia 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz