XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– I czwartek – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą się zgłaszać po Mszy świętej w zakrystii do Ks. Gracjana, który jest nowym opiekunem ministrantów

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

– sobota – 8 września – Święto Narodzenia NMP

W tym dniu w godzinach dopołudniowych księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku.

2. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego oraz z racji I piątku września będzie w najbliższy piątek w godz. od 15.30 do 16.30, następnie Msza święta dla nich.

3. W przyszłą niedzielę (9 września) o godz. 13.30 pierwsza Msza święta inicjacyjna do rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.

4. W poniedziałek (3 września) rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. z tej okazji będzie odprawiona o godz. 8:00 rano dla wszystkich Uczniów Szkół Podstawowych nr 6 i 7, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ul. Ceglanej oraz Centrum Kształcenia „Nauka” przy ul. Warsztatowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież gimnazjalną oraz Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców.

5. Poświecenie tornistrów uczniom kl. I odbędzie się w niedzielę – 9 września po mszy św. na godz. 12:00. Tradycją lat ubiegłych zwracamy się z prośbą, aby dzieci z rodzicami przygotowały dary dla najuboższych (przybory szkolne). Przyniesione przybory prosimy składać do przygotowanych przed ołtarzem koszy.

6. W przyszłą niedzielę w naszym mieście odbędą się Dożynki Powiatowe połączone z bogato przygotowanym piknikiem na stadionie przy ul. Okrzei. Rozpoczęcie Dożynek Mszą św. w kościele pw. św. Rodziny o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek (7 września) spotkanie Oazy z nowym Opiekunem – Ks. Andrzejem po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy

8. Złotowskie Parafie serdecznie zapraszają na Religijno-Artystyczne Wydarzenia związane z 450-tą rocznicą śmierci św. Stanisława Kostki pt. „Projekt Kostka”, które odbywać się będą w dniach 7-9 września br. w Złotowie na hali „Złotowianka”. Bliższe informacje na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę przypada I rocznica konsekracji jedynego w świecie Sanktuarium poświęconego Świętym Dzieciom Fatimskim, które znajduje się w Szczecinie na Osiedlu Kasztanowym. W uroczystościach wezmą udział osoby cudownie uzdrowione za wstawiennictwem Dzieci z Fatimy. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

10. Już dziś informujemy, że Diecezjalny Dzień Młodych będzie w sobotę – 15 września w Skrzatuszu. Natomiast Diecezjalna Pielgrzymka do Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu – 17 września.

Planowana jest także tradycyjna Piesza Pielgrzymka z Piły do Skrzatusza na Uroczystości Odpustowe w dniu 16 września.

11. Taca z przyszłej Niedzieli jest przeznaczona na Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za udekorowanie ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Ceglanej, Warsztatowej i Dworzec Towarowy.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Edwarda Drożdż, śp. Barbarę Fiedorowicz; śp. Marię Bobko, której pogrzeb będzie we wtorek (4 września): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o godz. 12.00; śp. Jerzego Janachowskiego, którego pogrzeb będzie także we wtorek: Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o godz. 13.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim dzieciom, młodzieży, Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Błogosławieństwa Nieba i światła Ducha Świętego w dziele wychowania. Szczęść Boże!

Piła, 2 września 2018 r.                                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz