XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Główne Uroczystości Odpustowe w Skrzatuszu z udziałem Księży Biskupów z całej Metropolii i zaproszonych gości oraz pielgrzymów. Uroczysta Suma o godz. 12:00, w której uczestniczą także pielgrzymi z naszej parafii i Służba Liturgiczna Ołtarza z Księdzem Gracjanem na czele.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– wtorek – 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika i Patrona Polski
W tym dniu Odpust w parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Pile. Suma odpustowa o godz. 18.30.
Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie nas zaprasza.

– czwartek -20 września – wsp. św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Hong Hasang i Towarzyszy, Męcz.

– piątek – 21 września – Święto św. Mateusza, Apostoła

3. Rodzice, którzy pragną, by ich dziecko (uczniowie kl. III) przystąpiło w tym roku szkolnym do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, zobowiązani są do indywidualnego spotkania z ks. Proboszczem oraz odebrania oświadczenia, które po wypełnieniu należy oddać pani katechetce.
Spotkania będą odbywały się w dniach 17 i 19 września, tj. w poniedziałek i środę w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy o rzetelność w tym względzie.

Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę (30 września) po Mszy św. o godz. 12.00.

4. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej Parafii, wzorując się na inicjatywie Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, wyszła z propozycją Modlitwy Różańcowej przez cały październik w intencji Kapłanów i Kleryków z naszej Parafii oraz o nowe i święte powołania – na zasadzie Żywego Różańca. Potrzeba 620 chętnych osób. Każda z nich jednego dnia w październiku ma odmówić dziesiątkę Różańca w podanej wyżej intencji, włączając się w pełen Różaniec odmawiany każdego dnia. Zapisy do tej modlitewnego przedsięwzięcia rozpoczynają się od dzisiaj i będą trwały do następnej niedzieli (23 września) włącznie – po każdej Mszy w przedsionku kościoła przy kaplicy św. Maksymiliana. Będzie można się także zapisać poprzez zgłoszenie mailowe. Adres będzie podany na stronie internetowej naszej Parafii w Aktualnościach.

5. W piątek (21 września) w Parafii św. Antoniego rozpoczyna się weekendowy kurs przedmałżeński dla młodzieży naszego dekanatu. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Zapisy na pierwszej konferencji.

6. Młodzież klas 6 i 7 szkół podstawowych zapraszamy na spotkania Oazy we wtorki o godz. 17.00 w salce oazowej. Natomiast młodzież z klas 8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjum zapraszamy w piątki o godz. 19.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Andrzejem.

7. Osoby, które chcą chwalić Boga swoim śpiewem lub grą zapraszamy do scholii młodzieżowej na spotkanie w każdą niedzielę o godz. 13.50 w salce oazowej.

8. Już dzisiaj informujemy, że dnia 6 października br. w Warszawie na Stadionie Narodowym odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży tzw. „Stadion Młodych”. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii organizuje wyjazd na to wydarzenie. Zapisy od przyszłej niedzieli. Koszt: 75 zł. Więcej informacji u Duszpasterza Akademickiego – ks. Andrzeja lub na plakacie w gablocie.

9. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

10. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za udekorowanie ołtarza w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. ul. Konarskiego 6 a, b, c.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marię Szymańską. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 16 września 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz