BÓG JEST MŁODY – z młodymi w Skrzatuszu!

Młodzi Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej witają Panią Skrzatuską – swoją Matkę.

Te słowa Papieża Franciszka stały się mottem tegorocznego Diecezjalnego Spotkania Młodych w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu. Ponad pięć tysięcy młodych katolików zjechało się tam 15 września. Z naszej Parafii wraz z Ks. Andrzejem wyruszyło około 30 osób.

Nasi młodzi Parafianie w Skrzatuszu

 

Spotkanie otworzył Biskup Diecezjalny Edward Dajczak, a potem Młodzi modlili się śpiewem i tańcem razem z Siewcami Lednicy, którzy świetnie nawiązywali kontakt z młodzieżą.

Nasi młodzi modlą się tańcem razem z Ks. Andrzejem

 

Chwalcie Pana tańcem

Uwagę śpiewających Siewców zwróciła na siebie pięknym tańcem nasza Siostra Zofia, która została wywołana na scenę i bawiła się ze śpiewającymi. Potem przez młodą publiczność została okrzyknięta „Siostrą Aniołem”.

Siostra Zofia na scenie z Siewcami Lednicy

O godz. 14.30 powitano Matkę Najświętszą w Jej Skrzatuskiej Figurze wniesionej uroczyście do namiotu.

Niespodzianką była obecność Filipa – młodego chłopaka chorego na białaczkę, który czeka na przeszczep szpiku i z samochodu pozdrowił zebranych, ponieważ nie mógł wyjść z auta ze względu na brak odporności.

Chcę Was posłuchać – to hasło następnej części spotkania, w której młodzi zadają pytania Księdzu Biskupowi. Mogli także na żywo przesyłać swoje pytania poprzez telefony, co spowodowało wręcz lawinę pytań. Były pytania m.in. Jak odzyskać wiarę? Jak reagować na hejt pod adresem naszej wiary? Dlaczego ludzie rozwiedzeni nie mogą uczestniczyć w Komunii świętej?

Potem na wszystkich czekała ciepła zupa – tradycja skrzatuskich spotkań. Był to także czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium oraz czas dla bliźniego. Punktem kulminacyjnym całego dnia była msza poprzedzona adoracją, podczas której była okazja do spowiedzi. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się o godzinie 18:00, a prowadził ją biskup Edward. Następnie, o godzinie 19:30 została odprawiona msza święta, którą koncelebrowali biskupi Edward Dajczak, Krzysztof Zadarko, Krzysztof Włodarczyk oraz 80 księży z całej diecezji. Obecny był także bp senior Tadeusz Werno. Słowo do młodego Kościoła wygłosił abp Grzegorz Ryś. Całe wydarzenie uświetnił śpiew scholi Tyle Dobrego oraz taniec flagami. Na spotkanie przybyło około 5 tysięcy młodych ludzi.

Prosto ze Skrzatusza pozdrawia – Martyna J. i pozostali młodzi w Bogu 🙂