XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018r.

 

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– czwartek – 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
– piątek – 28 września – wspomnienie św. Wacława, Męczennika
– sobota – 29 września – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Już dzisiaj życzymy drogiemu solenizantowi obfitości Darów Nieba. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan, który go wybrał, nieustannie go umacnia i wspiera w trudzie apostołowania. Szczęść Boże! Msza św. w intencji Ks. Dariusza będzie odprawiona dzień wcześniej – w piątek (28 września) o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!

W naszych modlitwach pamiętamy także o Solenizancie – Ks. Prałacie Rafale Zięciaku – byłym naszym Proboszczu.

2. We wtorek o 18.45 w kościele spotkanie dla rodziców i młodzieży wyjeżdżającej na Stadion Młodych do Warszawy. Jest to także ostatni dzień zapisów na to wydarzenie..

3. W czwartek (27 września) o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego, a po niej spotkanie tej wspólnoty.

4. W piątek 28 września po raz 11-sty na skrzyżowaniach miast będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na terenie naszej parafii będzie to miejsce przy rondzie obok Ars Medicalu i skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego
i ulicy Orzeszkowej przy boisku szkoły nr.6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i złożenia świadectwa wiary.

5. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej Parafii, wzorując się na inicjatywie Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, wyszła z propozycją Modlitwy Różańcowej przez cały październik w intencji Kapłanów i Kleryków z naszej Parafii oraz o nowe i święte powołania – na zasadzie Żywego Różańca. Dzisiaj po mszach św. młodzież oazowa będzie zapisywać chętnych do tej modlitwy. Jest to tylko 1 dziesiątka przez cały październik! Zachęcamy do włączenia się każdego do tej pięknej inicjatywy. Jeszcze tylko dzisiaj można także zapisać się poprzez zgłoszenie mailowe. Adres podany na stronie internetowej naszej Parafii w Aktualnościach.

6. Młodzież klas 6 i 7 szkół podstawowych zapraszamy na spotkania Oazy we wtorki o godz. 17.00 w salce oazowej. Natomiast młodzież z klas 8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjum zapraszamy w piątki o godz. 19.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Andrzejem.

7. Osoby, które chcą chwalić Boga swoim śpiewem lub grą zapraszamy do scholii młodzieżowej na spotkanie
w każdą niedzielę (16 września) o godz. 13.50 w salce oazowej.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych w naszej parafii na spotkania biblijne, na których poznajemy kolejne księgi Biblii. Odbywają się w środy o godz. 19.00 w Świetlicy Wspomożycielki i mają charakter otwarty. Każdy kto odczuwa potrzebę głębszego poznawania Słowa Bożego zawsze może się dołączyć. Nie ma więc potrzeby zapisywania się do grupy.

9. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Przyszło 9 osób! Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy
ul. Konarskiego 9.10.14.15,32,32a – b, 33, 34.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Nasza Arka”. Do nabycia jest także „Kalendarz Diecezjalny” na rok 2019 – z pięknymi fotografiami kościołów naszej diecezji. Cena – 10 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jadwigę Jagiełka, śp. Zdzisława Shröter; śp. Henryka Grenda, którego pogrzeb będzie w poniedziałek: Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o godz. 13.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 23 września 2018 r. Duszpasterze