XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018 r.

1. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.

W miesiącu październiku, za nabożne odmówienie jednej cząstki Różańca św. – pięć tajemnic
– w kościele lub w kaplicy, można uzyskać Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:
– dla wszystkich: codziennie po mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 18.00;
w niedzielę i święta o godz. 17.30
– dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30
– dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy św. (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tak z klas gimnazjalnych, jak i z klas ponadgimnazjalnych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

2. Od jutra rusza także zapowiadana wcześniej modlitewna inicjatywa Różańca w intencji Kapłanów i Kleryków z naszej Parafii oraz o nowe i święte powołania. Wyjaśniamy, że modlitwą obejmujemy wszystkich księży i kleryków z parafii, a nie kogoś wybranego przez siebie. Osoby, które zgłosiły swoje uczestnictwo będą się modlić w tej intencji w wyznaczonym dniu października – na zasadzie Żywego Różańca. Jest jeszcze możliwość włączenia się w tą modlitewną inicjatywę, zgłaszając taką chęć w zakrystii lub mailem.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w poniedziałek (1 października) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Doktora K-ła, Dz i Z
– we wtorek – 2 października – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów
– w czwartek – 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
W tym dniu przypada odpust w parafii w Stobnie. Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie zaprasza na Mszę św. odpustową o godz. 19.00.
– w piątek – 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
– w przyszłą niedzielę – 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.
Z tej okazji wspólnoty naszej Parafii zaproponowały odmówienie całego Różańca w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w nawiązaniu do pięknej idei modlitwy „Różaniec do granic.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek, I sobota października:

– I czwartek – na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczna Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Po Mszy św. wspólne spotkanie przy stole ministrantów i rodziców w salce obok przedszkola. Z kolei oddzielne spotkanie dla rodziców ministrantów odbędzie się w sobotę 6 października o godz. 19:00 w salce obok przedszkola.
Zainteresowanych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Gracjanem po niedzielnych Mszach św.

– I piątek –zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą pierwszopiątkową o godz. 16.30. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży w najbliższy piątek od godz. 15.30.

– I sobota października. Msza św. o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. cząstka Różańca świętego w tej samej intencji. W tym dniu Księża odwiedzą chorych w godzinach przedpołudniowych. Wyjątkowo w tym miesiącu, Ks. Andrzej swoich chorych odwiedzi w drugą sobotę miesiąca – 13 października w godzinach przedpołudniowych.

5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana konferencja Ks. Proboszcza dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii świętej. W tym samym czasie dzieci mają katechezę parafialną w kościele z Paniami Katechetkami.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (1.10.) o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta.

7. We wtorek (2.10.) Msza święta o godz. 7.00, a po niej Różaniec w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

8. We wtorek także o godz. 18.45 w kościele spotkanie dla młodzieży z I klas ponadgimnazjalnych, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. W środę o (3.10.) o godz. 18.45 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z I klas ponadgimnazjalnych.

10. Wyjazd do Warszawy na Stadion Młodych dnia 6.10.2018 (sobota) o godz. 4.00 rano z parkingu przy kościele.

11. Zapraszamy na Inauguracje Roku Akademickiego. Msza Święta w intencji pilskich Studentów i Profesorów zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (7.10.) w naszej Kolegiacie o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy środowisko akademickie i wszystkich chętnych.

Zewnętrzna Inauguracja na PWSZ im. Ks. Stanisława Staszica odbędzie się w auli uczelni w przyszły poniedziałek (8.10.) o godz. 12.00.

12. Duszpasterstwo Akademickie, działające przy naszej parafii już dziś zaprasza młodzież, studentów i ludzi młodych duchem na rekolekcje akademickie pod hasłem „Jezus-Kler-Ja”, które odbędą się w dniach 14-16 października 2018r. o godz. 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Wojciech Parfianowicz z Koszalina. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych spotkaniach. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

13. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że spotkanie Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego odbędzie się w drugi czwartek miesiąca (11 października) po Mszy św. o godz. 18:00 w salce obok przedszkola. W tym i nadchodzącym tygodniu do wszystkich członków dotrą imienne zaproszenia informujące o tym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy także nowe osoby, które miałaby pragnienie modlitwy w intencji kapłanów naszej diecezji oraz o nowe powołania.

14. Od 2 października w Parafii św. Rodziny w Pile rozpoczną Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie zainauguruje Msza święta we wtorek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

15. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 9.00, a po niej zmiana tajemnic. W tym po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec seminarium duchownego w Koszalinie. Bóg zapłać!

16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy
ul. Konarskiego 35, 35 a-b.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” (z różańcem na rękę), „Nasza Arka”. Do nabycia jest także „Kalendarz Diecezjalny” na rok 2019 – z pięknymi fotografiami kościołów naszej diecezji. Cena – …. zł.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Pawła Kaczka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 30 września 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz