25 – LECIE DOMOWEGO KOŚCIOŁA W NASZEJ PARAFII

Jubileuszowa Agapa Domowego Kościoła

„To była jazda bez trzymanki” – tak początki oazowej wspólnoty rodzin w naszej Parafii określił Ks. dr Janusz Bujak, który ćwierć wieku temu zaprosił małżeństwa na spotkanie. W niedzielę, 30 września, podczas jubileuszowej Mszy świętej o godz. 15.00, przypomniał fundamenty zasad, na których bazuje rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie. W świątyni zgromadziło się wiele małżeństw, które przybyły na Jubileusz także z innych Parafii rejonu pilskiego.

Dzień wcześniej Domowy Kościół zgromadził się w kaplicy św. Maksymiliana także na Mszy świętej o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Grzegorza Marciszewicza, który współpracował wraz z Ks. Januszem przy zakładaniu Kręgów Domowego Kościoła. W sobotni wieczór, 29 września, małżeństwa roztańczyły się na zabawie zorganizowanej z okazji Jubileuszu. Początki wspólnoty były trudne, ponieważ parafia dopiero się tworzyła, a wspólnoty nie były tak rozpowszechnione.

Dlatego Ks. Janusz skierował do wielu małżeństw imienne zaproszenia, z których jedno zaprezentowało małżeństwo Mirosława i Sławomiry pamiętających początek ich przygody z Domowym Kościołem. Po niedzielnej Jubileuszowej Mszy świętej wszyscy zgromadzili się w salce na wspólnej agapie. Były wspomnienia, opowiadania o początkach.

Od takiego Listu-Zaproszenia Ks. Janusza Bujaka wszystko się zaczęło 25 lat temu