XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji oraz zbliżającej się 40-tej rocznicy (16 października) wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża o godz. 16.00 zapraszamy do naszej Kolegiaty na wyjątkowy koncert pt. „Wielka Msza Święta Jana Pawła II” w wykonaniu artystów z Austrii. Zachęcamy także do zwiedzenia i zobaczenia wystawy pt. „Jan Paweł II na medalach i znaczkach pocztowych”, która jest usytuowana z przodu świątyni koło ołtarza Matki Bożej Fatimskiej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj w Rzymie Ojciec Święty Franciszek kanonizuje (ogłasza Świętym) Błogosławionego Papieża Pawła VI. Dziękujemy Bogu za dar pontyfikatu i kanonizacji Świętego Pawła VI.

Tej niedzieli naszymi ofiarami składanymi do puszek po Mszach świętych przed kościołem i na placach polskich miast i wiosek możemy wesprzeć uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin w ramach Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 13.30 druga Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.

3. Duszpasterstwo Akademickie, działające przy naszej parafii zaprasza młodzież, studentów i ludzi młodych duchem na rekolekcje akademickie, które rozpoczynają się dzisiaj o godz. 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza. Rekolekcje zakończą się w środę i poprowadzi je ks. dr Wojciech Parfianowicz z Koszalina. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

4. Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca świętego. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w poniedziałek – 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
– we wtorek – 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
– w środę – 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Bpa i M
– w czwartek – 18 października – wspomnienie Św. Łukasza, Ewangelisty
Jest to patronalne Święto Służby Zdrowia. Wszystkimi posługującym chorym ślemy najlepsze życzenia i pamięć w modlitwie. Szczęść Boże!
– w sobotę – 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera

6. We wtorek (16 października) 11 rocznica śmierci śp. Kardynała Ignacego Jeża – pierwszego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. W środę o 19.00 w kaplicy akademickiej Dobrego Pasterza kolejne spotkanie dla starszej młodziezy i studentów . Zapraszamy serdecznie.

8. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:00 w zakrystii. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w również w sobotę o godz. 11:00 w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę (21 października) będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach. Dzieci będą przeżywać modlitewnie ten tydzień podczas swoich nabożeństw różańcowych.

10. Także w przyszłą niedzielę (21 października) podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy obchodzić w naszej parafii Uroczystość Jubileuszów Małżeńskich par, które w tym roku świętują 50-lecie, 55-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego. Sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych Jubilatów, a rodziny prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tych małżonków.

11. Przygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla Parafii, osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas organizuje zbiórkę środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących pod hasłem “Zapałka nie ogrzeje”. Jest ona organizowana przy cmentarzach i w parafiach diecezji. W naszej parafii zbiórka na powyższy cel przeprowadzona zostanie przez Szkolne Koło Caritas oraz Caritas Parafialną w niedziele: 21.10, 28.10 po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymują specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas. Z góry dziękujemy za otwarte serca i wsparcie tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy
ul. Wojska Polskiego 54 a, b, c.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” (z różańcem na rękę), „Nasza Arka”. Do nabycia jest także „Kalendarz Diecezjalny” na rok 2019 – z pięknymi fotografiami kościołów naszej diecezji. Cena – 10 zł.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marię Józefczyk, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (15.10.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o g. 12.00. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a w szczególności Teresom, Jadwigom i Łukaszom ślemy od ołtarza życzenia wszystkiego, co najlepsze, szczere i piękne.

Piła, 14 października 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz