MARYJO, JAK MAM IŚĆ DO BOGA?

– pytał w kazaniu Ks. Gracjan, który przewodniczył Nabożeństwu Fatimskiemu w naszej Parafii. W sobotę, 13 października 2018, po raz ostatni w tym roku, rozważaliśmy Orędzie Matki Bożej, która w Fatimie okazała nam swoją Matczyną pełną troski miłość.

Ks. Gracjan poruszał w kazaniu wiele ważnych odniesień związanych z maryjnym nabożeństwem: Jak odnieść się do mamy, jeśli ktoś w swoim życiu nie ma doświadczenia mamy. Słyszymy, że Maryja jest mamą. Wchodzi tu perspektywa serca i rozumu. Chodzi o serce, które jest pamięcią historii całego życia. 13 października Maryja prosiła by codziennie odmawiać różaniec by ludzie nie obrażali już Boga. Jakimi grzechami skoro ludzie mówią że nie grzeszą? Bóg dał nam naszą niebieską Mamę dlatego, abyśmy mogli przez Nią doświadczyć Bożej Miłości. Bóg kocha człowieka z całą jego historią. Chodzi o to aby w naszym sercu pojawiła się ta świadomość Bożego dziecięctwa. Abyśmy nie pozwolili sobie z serca wyrwać tej prawdy.

Po Mszy świętej rozpoczęło się czuwanie, w które zaangażowali się poprowadzą ministranci, lektorzy z rodzicami, Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Apostolat Maryjny pod kierunkiem Ks. Gracjana.

O godz. 20.00 wyruszyła Procesja fatimska. Tym razem poszliśmy ulicami Złota, Orzeszkowej, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103, powrót deptakiem koło sklepu „Multus” do kościoła.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli podczas procesji połączonej z modlitwą różańcową: I. Żywy różaniec; II. Wspólnota Biblijna III. Caritas IV. Chętni Parafianie V. Lektorzy i Ministranci.