Jubileusze Małżeńskie

W trzecią niedzielę października już od wielu lat nasza Parafia ma to szczęście aby spotka się przy ołtarzu Pana i razem Z Czcigodnymi Jubilatami podziękować Bogu za dar życia we Dwoje, za sakrament małżeński i jego owoce… Tak było również 21 października.

Rozpoczęliśmy piękną polską jesień, która nas nastraja do wszelakiej zadumy nad sensem życia, nad własnym powołaniem, nad jakością wypełniania woli Bożej… I oto w takim klimacie stają przed nami Czcigodni Jubilaci, którzy przeżyli w sakramentalnym związku małżeńskim 50, 55 czy 60 lat.

Wszyscy, którzy w tę październikową niedzielę spoglądamy na Dostojnych Jubilatów jesteśmy wzruszeni ich wiernością sobie ślubowaną przed laty i ogromną łaską Bożą by być świadkami Jego działania w życiu.

Najpierw Małżonkowie wzięli udział w uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył Ks. Proboszcz.

W nawiązaniu do niedzielnej ewangelii i całego kazania ksiądz Gracjan podziękował jubilatom za piękne świadectwo życia małżeńskiego. Podkreślił jak bardzo współczesny człowiek potrzebuje świadectwa wierności i stałości w podejmowanych decyzjach, czego świadkami są jubilaci.

Nawiązując do Ewangelii iż życie katolika i osoby wierzącej w Jezusa nie ma tylko słodkiego smaku jest także smak goryczy trudu i różnego rodzaju cierpień. Pijemy nie tylko kielich radości ale także i kielich smutku i błędem byłoby myśleć że życie katolików to tylko kielich radości skoro Pan Jezus podczas swojego ziemskiego życia doświadczył obu. A my idziemy za Nim. Tak jak Wy, Kochani Jubilaci, przez 50,55 i 60 lat łączycie swoje dłonie, dłoń żony i męża i wspólnie przez te wszystkie lata sami najlepiej wiecie ile i jakiego smaku zaznaliście najbardziej.

A nam dzisiaj wszystkim pokazujecie że z Bożą pomocą można nie rozrywać małżeńskiego węzła i przejść w tym doświadczaniu smaków razem przez wiele wiele lat. Dziękujemy że jesteście z nami. Dalej potrzebujemy Was i waszego świadectwa. Idźcie dalej razem po śladach Jezusa w wierności miłości i uczciwości małżeńskiej.

Po homilii Jubilaci odnowili przysięgi małżeńskie, a po Mszy świętej był poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie „Wspomożycielka” przy współpracy ze wspólnotami parafialnymi. Był tort, toast z szampana. Dzieci i młodzież pod kierunkiem Pań Katechetek przygotowały program artystyczny, którym rozpoczęło się spotkanie w salce parafialnej.

Jubileusz 50 – lecia sakramentu małżeńskiego w 2018 roku  w naszej Parafii obchodzą:

Serwaccy Józefa i Jan, Kinor Daniela I Józef, Krupa Helena i Tadeusz, Szyda Jadwiga i Zdzisław, Adamczyk Danuta i Bogusław, Woźniak Zofia i Roman, Poznańscy Alicja i Zbysław, Goździejewscy Janina i Alwin, Pilarscy Krystyna i Jerzy, Andrzejewscy Jolanta i Alojzy, Mazurek Helena i Antoni, Marcinkowscy Łucja i Feliks, Sikora Marianna i Ignacy, Zalaś Janina i Henryk, Rydwańscy Maria i Bronisław, Rożyńscy Regina i Marian, Gęsich Halina i Eugeniusz, Ślebioda Krystyna i Stanisław, Bekierscy Maria i Józef, Franckowiak Renata i Franciszek, Stolc Wiesława i Jerzy, Pyszewscy Maria i Tadeusz, Wachowicz Alina i Kazimierz, Aleksanderek Helena i zdzisłąw, Lewandowscy Zofia i Tadeusz, Król Krystyna i Henryk, Rossa Danuta i Jerzy, Miśkowiec Elżbieta i Marian, Wróblewscy Marianna i Tadeusz, Komorowscy Róża i Kazimierz.

Jubileusz 55 lecia :

Nowak Irena i Władysław, Gryń Teresa i Jan, Brewczyńscy Wanda i Henryk, Gapińscy Gizela i Tadeusz, Jankowscy Irena i Władysław,  Pęciak Bronisława i Tadeusz, Hanspol Bożena i Edmund, Pawlisz Barbara i Tadeusz, Knap Teresa i Władysław, Rogozińscy Halina i Henryk, Tatarynowicz Łucja i Czesław, Śliwińscy Danuta i Wincenty, Szyszkowiczowie Jadwiga i Longin

Jubileusz 60 lecia:

Walaszczyk Władysława i Edmund, Stępak Helena i Bronisław, Czerwińscy Łucja i Zenon, Bogdanowie Aleksandra i Marian, Niedopytała Eleonora i Zbyszko, Kielar Elżbieta i Stanisław, Rembaccy Anna i Włodzimierz