XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii przeżywana jest pod znakiem Jubileuszy Małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy świętować 50-lecie, 55-lecie i 60-lecie sakramentalnego pożycia małżonków. Sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych Jubilatów.

2. Dzisiaj także przeżywamy Niedzielę Misyjną. Taca zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach, misjonarkach i posługujących na misjach osobach świeckich.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w czwartek – 25 października – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego
– w przyszłą niedzielę – 28 października – liturgiczne Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi Ks. Biskup Senior Tadeusz Werno. Pamiętajmy
w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie

4. We wtorek o 19.00 w salce oazowej spotkanie dla animatorów starszej grupy do bierzmowania.

5. W środę o 19.00 w kaplicy akademickiej Dobrego Pasterza kolejne spotkanie dla starszej młodzieży i studentów . Zapraszamy serdecznie.

6. Wspólnota Emmanuel wraz z ks. Gracjanem serdecznie zaprasza na spotkanie otwarte wspólnoty w czwartek o godz. 19.00 do kaplicy Dobrego Pasterza (kościół akademicki). Po modlitwie w kaplicy spotkanie otwarte w salce oazowej. Serdecznie zapraszamy.

7. Apostolat Maryjny wraz z ks. Gracjanem zaprasza w sobotę (27 października) o godz. 18.00 na Mszę św. ku czci Maryi Niepokalanej, po modlitwie różańcowej spotkanie w salce. Zapraszamy wszystkich, którym relacja z Maryją jest bliska sercu.

8. Caritas organizuje zbiórkę środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących pod hasłem “Zapałka nie ogrzeje”. W naszej parafii Szkolne Koło Caritas oraz Caritas Parafialna będą zbierać ofiary dzisiaj (21.10) i w następną niedzielę (28.10) po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Z góry dziękujemy za otwarte serca i wsparcie tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

9. W przyszłą niedzielę (28.10.) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św., dla dzieci natomiast katecheza w kościele.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie, częściej niż zwykle, nawiedzamy groby naszych bliskich i modlimy się za zmarłych. Szczególną formą tej modlitwy są Wypominki, w których polecamy modlitwie Kościoła przez cały miesiąc listopad naszych zmarłych, wypisując w miarę możliwości czytelnie ich imiona i nazwiska. Kartki wypominkowe możemy zabrać z kościoła od ministrantów z prasą katolicką.

11. Już dziś informujemy, że dnia 1 listopada (Uroczystość Wszystkich Świętych) nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00 przy bramie głównej. Natomiast to nabożeństwo na cmentarzu przy posesji naszego kościoła rozpocznie się bezpośrednio po zakończonej Mszy św. o godz. 15.00 (tj. ok. godz. 16.00).

12. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w naszej parafii w następny poniedziałek (29 października br.) po nabożeństwie różańcowym dla dzieci. Bal rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową, następnie w salkach odbędą się prezentacje postaci świętych, zabawy oraz na zakończenie niespodzianka. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów oraz krótkiej wypowiedzi o świętym. Bal potrwa do godz. 18:30.

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Szczególne podziękowania dla Członków Stowarzyszenia „Wspomożycielka” z Szefową – Panią Haliną Łuś na czele i dla Caritas Parafialnej. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy Al. Wojska Polskiego 35 b.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Mały Gość Niedzielny” oraz dłużej oczekiwany najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” (w nowej szacie graficznej, w nim m.in. wywiady z Księżmi: Grzegorzem, Pawłem, Andrzejem, Gracjanem, a także z nowymi klerykami z naszej parafii). W zakrystii można nabyć „Kalendarz Diecezjalny” na rok 2019 – z pięknymi fotografiami kościołów naszej diecezji. Cena – 10 zł.

15. W dniu 16.10.2018 r. w późnych godzinach popołudniowych dokonano profanacji i znieważenia Figury św. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa w Pile, dokładnie w dniu i w czasie gdy przed 40 laty ogłoszono światu wybór Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Nie ma słów wystarczająco mocnych by wyrazić nasze oburzenie i potępienie dla takich i podobnych czynów. Nie można wykluczyć przypuszczenia, że złoczyńca uległ negatywnemu klimatowi, który w ostatnim czasie wymierzony jest w Kościół Katolicki i duchowieństwo. My kapłani i wierni świeccy, domagamy się zdecydowanych działań odpowiednich służb, by w przyszłości nie dochodziło do takich świętokradzkich czynów i modlimy się o nawrócenie sprawcy bądź sprawców tych niecnych czynów.

Kapłani Dekanatu Pilskiego

16. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się w kościołach liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych, w tym osobno przystępujących do Komunii świętej. Zatem bardzo prosimy o wyrozumiałość i wolniejsze wychodzenie z kościoła, by ułatwić dokładne nas policzenie.

17. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Mariannę Szakiewicz, śp. Gabrielę Sławińską, śp. i śp. Piotra Romańskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek: Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 21 października 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz