I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok kościelny i duszpasterski pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Zachęcamy do godnego przeżywania tego okresu oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. Pomocą w tym będą zbliżające się Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu (16 grudnia). Poprowadzi je O. Andrzej Kukła – Redemptorysta z Warszawy. Naszą modlitwą przygotowujemy Parafię i obejmujemy Ojca Rekolekcjonistę.

2. Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic.

3. Zwyczajem Adwentu są Msze święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

– dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30
– dla młodzieży – w czwartki o godz. 6.30
– dla wszystkich chętnych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 6.30 rano

Uwaga! Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

4. W poniedziałek (3 grudnia) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Msza święta o godz. 9.00,
a o godz. 8.45 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej

5. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– we wtorek – 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary – Patronki Górników i Nafciarzy
Naszą modlitwą ogarniamy ich ciężką pracę oraz prosimy Boga o Jego Opatrzność nad nimi
i nad ich rodzinami.
– w czwartek – 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa
– w piątek – 7 grudnia – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
– w sobotę – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00, 18.00 – wszystkie z kazaniem.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada:

– I czwartek grudnia – Msza św. o godz. 18.00 gromadzi całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlimy się o nowe i święte powołania.

– I piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji I piątku grudnia będzie w najbliższy piątek, 7 grudnia
w godz. od 15.30 do 16.30. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej.

7. We wtorek (4 grudnia) o godz. 19.00 w salce domu parafialnego spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas ponadgimnazjalnych.

8. W środę (5 grudnia), po Mszy świętej wieczornej i Nowennie odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszamy.

9. Także w środę o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej Krąg Biblijny i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na spotkanie biblijne „Jak czytać Pismo święte, aby odkryć Słowo Boże”.

10. W piątek (7 grudnia), w Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, nasz Parafianin – kleryk IV roku Mariusz Wolender wraz z kolegami kursowymi przyjmie strój duchowny – sutannę. Naszą modlitwą otaczamy alumna Mariusza oraz wszystkich kleryków.

11. W sobotę (8 grudnia) w godzinach od 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać „Godzinę łaski” dla całego świata. Apostolat Maryjny, jak co roku, zaprasza w tym czasie na wspólną modlitwę do Kaplicy św. Maksymiliana.

12. Caritas naszej parafii uprzejmie informuje, że w najbliższy piątek (7 grudnia) zostanie przeprowadzona zbiórka żywności w marketach Intermarche i Lewiatan w godz. od 15.00 do 18.00. Natomiast w sobotę (8 grudnia) zbiórka żywności odbędzie się w marketach Intermarche, Lewiatan i Stokrotka – w godz. od 8.00 do 16.00. Celem tej charytatywnej akcji jest przygotowanie paczek żywnościowych na święta dla najuboższych rodzin naszej parafii będących pod stałą opieką naszej Caritas, a także dla osób starszych, emerytów, rencistów o bardzo niskich dochodach oraz osób nieporadnych życiowo.

13. Od następnej niedzieli w kościele i kaplicy będą wystawione kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe w specjalnych „Torbach miłosierdzia”, które będziemy wydawać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Bardzo prosimy o zrozumienie, życzliwość i pomoc, a za każdy produkt złożony do koszy serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać!”.

14. U przedstawicieli naszej parafialnej Caritas można od dziś nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 20 zł, mała – 8 zł.

Natomiast poświęcone opłatki na wigilijny stół w naszej parafii będziemy rozprowadzać wyłącznie w kościele od następnej niedzieli.
15. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

16. W dzisiejszą niedzielę (2 grudnia) o godz. 17.00 w Audiutorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbędzie się Jubileuszowy Koncert z okazji 15-lecia Chóru Akademickiego z gościnnym udziałem innych zaproszonych chórów. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

17. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowanie dla Siostry Zofii za przygotowanie wieńców adwentowych w kościele i kaplicy. Pani Ewie z osobami towarzyszącymi za dekoracje kwiatowe ołtarza św. Jana Pawła II i innych. Paniom Katechetkom dziękujemy za planszę roratnią. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego od nr 45 do 100 (domy wzdłuż ulicy).

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Droga” dla młodzieży i watykańskie L’Osservatore Romano”. W zakrystii nadal można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

19. Komunikat Komendanta Policji (osobna kartka).

20. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Ryszarda Strzeleckiego; śp. Elżbietę Kielar; śp. Marię Pyszewską; śp. Halinę i Zygmunta Wieczorków; śp. Henrykę Wojcieszak; śp. Władysława Giłkę; śp. Bogdana Teclaf, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (3.12.): Msza św. o godz.12.00, na cmentarzu o 13.00; śp. Henryka Gumielę, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (4.12.): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o 12.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 2 grudnia 2018 r.                           Ks. Stanisław Oracz – proboszcz