II NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w czwartek – 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
W tym dniu obchodzimy smutną (XXXVII) rocznicę wprowadzenia w Polsce przez władze komunistyczne stanu wojennego. Modlimy się o pokój i jedność w naszej Ojczyźnie.
– w piątek – 14 grudnia – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła

3. W poniedziałek (10 grudnia) Msza święta o godz. 18.00 w intencji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, a po Mszy nabożeństwo uwielbienia z modlitwami wstawienniczymi. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek (11 grudnia), Wspólnota Emmanuel wraz z ks. Gracjanem zaprasza na spotkanie otwarte grupy. Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w kaplicy Dobrego Pasterza, a następnie dalsza część spotkania w salce oazowej. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek, z racji II czwartku miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji trwającego Synodu w naszej diecezji.

6. Także w czwartek serdecznie zapraszamy członków i sympatyków RPSK na spotkanie modlitewno-formacyjne w salce rady parafialnej bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach, diakonach i klerykach naszej diecezji.

7. W piątek (14 grudnia) o godz. 19.00 w naszej Kolegiacie rozpocznie się Adwentowe Czuwanie Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Młodzież naszej parafii i miasta (szczególnie kandydaci do bierzmowania) są zaproszeni na to tradycyjne spotkanie modlitewne.

8. W przyszłą niedzielę (III Adwentu) rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Andrzej Kukła – Redemptorysta z Warszawy. Modlitwą ogarniamy Ojca Rekolekcjonistę, prosząc o Światło Ducha Świętego dla niego i o owocność tego czasu dla naszej wspólnoty.

9. W imieniu Caritas naszej parafii i własnym serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w akcję zbiórki żywności w marketach naszego osiedla i złożyli dar serca na rzecz potrzebujących. Serdecznie dziękujemy właścicielom Intermarche, Lewiatana i Stokrotki za życzliwe zrozumienie potrzeby i wydatną pomoc. Osobne podziękowanie dla wolontariuszy z Caritasu i młodzieży naszej Parafii. Bóg zapłać!

10. W dalszym ciągu prosimy o pomoc żywnościową dla Rodzin, którym żyje się trudniej. Produkty, o które prosimy, składajmy do specjalnego kosza opisanego logiem Caritasu wystawionego koło Ołtarza Jezusa Miłosiernego i w Kaplicy.

11. Od dzisiejszej niedzieli tylko w kościele można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na Wigilijny Stół. Wszystkie ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone w całości na dokończenie spłaty zaległości za instalację ogrzewania i na wydatki związane z wykonaniem i montażem okien zabezpieczających witraże w kościele.

Caritas naszej Parafii rozprowadza także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 20 zł, mała – 8 zł.

12. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie po Mszach św. rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele formacyjne duszpasterstwa młodzieży, którym opiekuje się Ks. Andrzej. Natomiast Wspólnota Niepełnosprawnych Wiara i Światło będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, z których dochód jest – jak co roku – przeznaczony na dofinansowanie obozu letniego tej wspólnoty.

13. Jak co, roku, nasze domy odwiedzą Kolędnicy misyjni. Celem kolędowania jest wsparcie duchowe i materialne dzieci z ubogich miejsc świata. Tegoroczna pomoc trafi do dzieci z Rwandy i Burundi, które z powodu odrzucenia narażone są na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Trafiając na ulicę, stają się ofiarami handlu, niewolnictwa i przestępczości. Domy parafian odwiedzane będą 3, 4, 7, 9 stycznia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń w zakrystii.
Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do II dnia świąt (środa) 26 grudnia 2018 r.

14. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Kraszewskiego (cała).

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Droga” dla młodzieży i watykańskie L’Osservatore Romano”. Jest także nowy numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł), a w niej aktualności parafialne z minionego miesiąca oraz ciekawe artykuły o działaniu Ducha Świętego w Kościele, małżeństwie, w życiu osobistym. W zakrystii nadal można zaopatrzyć się także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Waldemara Dzierzbickiego, śp. Zofię Mickiewicz, której pogrzeb odbył się w sobotę (8 grudnia) w Miasteczku Krajeńskim. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 9 grudnia 2018 r.                                       Ks. Stanisław Oracz – proboszcz