UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2018r.

Misterium Bożego Narodzenia przynosi Pokój sercu każdego człowieka. Narodzenie Chrystusa stanowi niewyczerpane źródło Pokoju ofiarowanego nam przez Ojca. Chrystus przynosi, przychodząc do nas, swoją Miłość, aby pokonać naszą rozpacz, zniechęcenie i sprawić, byśmy w Nim pokładali nadzieję. Niech Chrystus stanie się naszą Nadzieją.

Drodzy Parafianie i mili Goście! Pozwólcie, że w ten uroczysty dzień skierujemy do Was najserdeczniejsze życzenia. Niech świąteczna liturgia prowadzi Was do radosnych prawd, do wesela, jakie głoszą wszystkie polskie kolędy. Niech Nowo narodzony wypełni Wasze serca Pokojem i Dobrocią, a nadto udzieli wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Wszystkim, całym sercem – Szczęść Boże!

1. Dzisiaj Msze święte odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Nie ma Mszy św. o godz. 19.00 w kościele akademickim.

2. Jutro – drugi dzień Świąt (26 grudnia – Święto św. Szczepana Męczennika) – odprawiamy Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy KUL i kształcenie w diecezji.

3. 27 grudnia (czwartek) – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – jednego z Patronów naszego Miasta Piły.

4. 28 grudnia (piątek) – Święto św. Młodzianków, Męczenników.

5. W przyszłą niedzielę 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu Odpust w Parafii św. Rodziny. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w tym dniu na Mszę o godz. 12.00, podczas której wszystkie obecne małżeństwa odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

6. Wspólne spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Emmanuel i Apostolatu Maryjnego odbędzie się w czwartek 27 grudnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w refektarzu na plebanii.

7. W piątek (28.12) rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – Kolędę – Plan Kolędy podamy w najbliższym czasie.

8. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, lektorów i rodziców odbędzie się w niedzielę 30 grudnia o godz. 16.00.

9. Jak co, roku, nasze domy odwiedzą Kolędnicy misyjni. Celem kolędowania jest wsparcie duchowe i materialne dzieci z ubogich miejsc świata. Tegoroczna pomoc trafi do dzieci z Rwandy i Burundi, które z powodu odrzucenia narażone są na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Trafiając na ulicę, stają się ofiarami handlu, niewolnictwa i przestępczości. Domy parafian odwiedzane będą 3, 4, 7, 9 stycznia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń w zakrystii. Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do II dnia świąt (środa) 26 grudnia 2018 r.

10. W imieniu wszystkich obdarowanych i Parafii składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Darczyńcom za szczodre świąteczne dary ofiarowane potrzebującym w sklepach Intermarche, Lewiatan i Stokrotka, oraz do kosza w kościele i kaplicy. Osobne podziękowanie dla właścicieli wyżej wymienionych marketów oraz wszystkim wolontariuszom tak z Caritasu jak i ze Szkoły Podstawowej nr 6. Zaś członkom Caritasu dziękujemy za wielki trud włożony w przygotowanie i odpowiednie podzielenie wśród najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać!

11. Caritas Parafialna składa serdeczne podziękowanie rodzicom, uczniom oraz wychowawczyniom kl. Ia, Ic, IIb, IIc, IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 6 za przygotowanie paczek dla Seniorów. Bóg zapłać!

12. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Uroczystości Bożego Narodzenia składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Dziękujemy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Nadleśnictwu Zdrojowa Góra z Panem Nadleśniczym Adamem Standio na czele za piękne choinki do naszego kościoła oraz za wystrój szopki bożonarodzeniowej, którym kierowała Pani Anna Kauka z leśnikami z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

Firmie Goliat – Właścicielom, Państwu Ewie i Januszowi Polaszkom za dekoracje Bożonarodzeniowe w Kościele.

Panu Stanisławowi Dąbkowi – Dyrektorowi Regionalnego Centrum Kultury Pile za użyczenie reflektorów do szopki betlejemskiej.

Pani Barbarze Jarockiej za uszycie strojów Maryi i Józefa do tegorocznej szopki Bożonarodzeniowej.

Panu Piotrowi – konserwatorowi, Panu Zbigniewowi Szopińskiemu – elektrykowi, Panu Marianowi Klepackiemu, oraz innym Panom dziękujemy za wydatną pomoc w przygotowaniu kościoła do Świąt (ustawianie choinek itp.).

Rodzinom z Domowego Kościoła wraz z dziećmi i młodzieży za pomoc w dekorowaniu kościoła; Ks. Dariuszowi odpowiedzialnemu za całość świątecznego wystroju kościoła.

Osobne podziękowanie dla Małżonków Moniki i Kamila Parda za ofiarowanie dla dzieci naszej Parafii szczególnych prezentów otrzymanych w dniu ślubu w postaci książek i pomocy szkolnych.

13. Wszystkim ludziom dobrej woli za gruntowne sprzątanie Kościoła i innym Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasz apel.

Wielkie podziękowania Siostrze Zofii i Pani Ewie z Caritasu za dekoracje kwiatowe ołtarzy.

Panu Andrzejowi – Zakrystianinowi za wieloraką pomoc przy przygotowaniach do Świąt.

14. W najbliższą sobotę (29 grudnia) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów
przy ul. Medyczna 11 c.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest pdwójny świąteczny „Gościa Niedzielnego” (132 s., cena 8 zł), „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Jest także specjalny świąteczny numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2 zł), a w niej m.in. najnowsze aktualności, Boże Narodzenie oczami naszych małych parafian, o przyjęciu sutanny przez naszego Kleryka Mariusza, tradycje Bożego Narodzenia. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, sianko na stół wigilijny, a także w piękny, ścienny Kalendarz diecezjalny w cenie 10 zł.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Sabinę Andrysiewicz, śp. Wojciecha Kołodziej; śp. Teresę Filoda-Furdal; śp. Helenę Bielaszewicz, śp. Genowefę Raszewską, której pogrzeb odbędzie się w czwartek (27 grudnia): Msza św. o godz. 12.00, na cmentarzu o 13.00, śp. Marię Maziec – Mamę Ks. Romana, której pogrzeb odbył się w sobotę w Sławnie. Zmarłych (szczególnie górników, którzy zginęli ostatnio podczas pracy w kopalni) polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 23 grudnia 2018 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz