VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019 r.

1. W piątek (22.02.) obchodzimy Święto Katedry Św. Piotra. Naszymi modlitwami w tym dniu otaczać będziemy następców św. Piotra papieża Franciszka i papieża seniora Benedykta XVI.

2. Do końca marca trwają zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Kandydatów prosimy o składanie w zakrystii wypełnionej deklaracji, którą można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

3. Wzorem lat ubiegłych, serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, oraz osoby dorosłe, do posługi muzycznej podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Wiemy, że w rękach Boga wszystko jest możliwe, gdy tylko zgodzimy się być narzędziem Jego łaski, dlatego nie może zabraknąć tych, bez których muzyka jest niemożliwa- chórzystów i instrumentalistów. Stąd zwracamy się z zaproszeniem i prośbą, do wzięcia udziału w tegorocznych przygotowaniach Triduum Paschalnego. Kolejna próba odbędzie się 16 marca (sobota) o godzinie 10.00 w salce oazowej (wejście od strony przedszkola). Więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Andrzeja. Zapraszamy!

4. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (16.02.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Medycznej 39 abcdef

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, Droga, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest jeszcze najnowszy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” cena 2 zł (w niej m.in.): „Kolęda” oczami księży i wiernych, świadectwo naszych parafian, którzy jako rodzice wychowują dziecko z Zespołem Downa. Zachęcamy do lektury.

6. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jana Michniewicza. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 17 lutego 2019 r.                           Ks. Stanisław Oracz – proboszcz