VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019 r.

1. W nadchodzącym tygodniu przypada: I piątek i I sobota miesiąca..

– I Piątek – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.
Spowiedź i Komunia pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 15.30 do 16.30.

– I sobota – Msza św. o godz. 7:00 rano a w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji. W tym dniu do południa księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną .

2. We wtorek o 18.45 w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe spotkanie dla młodzieży z I klas ponadgimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek również Wspólnota Emmanuel zaprasza na spotkanie otwarte. Rozpoczęcie adoracją Pana Jezusa w kaplicy Dobrego Pasterza o godz. 18.45. Po adoracji spotkanie w salce oazowej.

4. W środę o godz. 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza (Dolny kościół) spotkanie dla młodzieży z III klas gimnazjum i 8 klas SP przed bierzmowaniem (II grupa).

5. Również środę zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. wieczornej w salce rady parafialnej znajdującej się obok przedszkola.

6. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

7. W tym dniu ofiary do puszki są przeznaczone na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

8. Także w przyszłą niedzielę tj. 3 marca przeprowadzona zostanie w naszej parafii akcja charytatywna
„Wyślij pączka do Afryki”. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego sprzedawać będą pączki – cena 2 zł. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na posiłki dla osieroconych dzieci z Afryki. Akcja przeprowadzona zostanie po mszach św na godz. 9:00, 10:30, 12:00. Przyłączmy się do tego daru serca dla potrzebujących!

9. Do końca marca trwają zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Kandydatów prosimy o składanie w zakrystii wypełnionej deklaracji, którą można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

10. Serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, oraz osoby dorosłe, do posługi muzycznej podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Zwracamy się z prośbą do osób śpiewających lub grających na instrumencie, aby wziely udział w tegorocznych przygotowaniach Triduum. Kolejne spotkanie i próba odbędzie się 16 marca o godzinie 10.00 w salce oazowej. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Andrzeja. Zapraszamy!!

11. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się dnia 9 marca 2019 w godz. 10.00-13.00 przy ul. Dembowskiego 4. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jednocześnie informujemy, że otwieramy klasy 7 szkoły podstawowej.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (2.03.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. ul. Wojska Polskiego 35 b.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, Droga, watykańskie L’Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Bronisławę Politycką, śp. Jana Szymańskiego, śp. Marię Grubich. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 24 lutego 2019 r.                                Ks. Stanisław Oracz – proboszcz