II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019 r.

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
– dla dorosłych: o godz. 9.00 i 17.15.
– dla dzieci o godz. 16.30
– dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i akademickiej o godz. 19.00 – w kościele akademickim

2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 – dla wszystkich.

3. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

4. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

5. W dzisiejszą niedzielę (17 marca) po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 krótkie spotkanie organizacyjne dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców. Tym samym ponawiamy zaproszenie wobec chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii. Zapraszamy.

7. W dzisiejszą niedzielę również, po Mszy św. o 15.00 próba muzyczna dla kandydatów do bierzmowania z I klas ponadgimnazjalnych

8. Dzisiaj Mszą św. o godz. 15.00 w parafii św. Stanisława Kostki rozpoczyna się przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresoeane prosimy o kontakt z ks. Andrzejem

9. Jutro swoje Imieniny obchodzi Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Naszymi modlitwami obejmujemy Pasterza naszej Diecezji i Jego posługę pośród nas.

10. We wtorek (19 marca) przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu uroczystość odpustową obchodzi Parafia pw. św. Józefa w Pile. Suma odpustowa o godz. 18.00. Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie nas zaprasza.

11. We wtorek także wspólnota Emmanuel zaprasza na spotkanie otwarte. Po wieczornej Mszy św. o 18:45 adoracja Pana Jezusa w kaplicy Dobrego Pasterza, a następnie spotkanie w salce oazowej. Serdecznie zapraszamy.

12. Również we wtorek o 18.45 w kościele próba przed bierzmowaniem dla młodzieży z I klas ponadgimnazjalnych

13. W środę o 19.00 w Dolnym kościele kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina przygotowane przez Krąg biblijny oraz Duszpasterstwo Akademickie. Serdecznie zapraszamy!

14. W czwartek o 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z 8 klasy SP oraz III klas gimnazjum (dotyczy I grupy!)

15. W najbliższą sobotę (23 marca) odbędzie się kolejny pogrzeb dzieci utraconych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Bosko. Następnie dalsze uroczystości na cmentarzu przy Pomniku Dzieci Utraconych. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

16. Również w sobotę (23 marca) w godzinach 10:00-13:00 odbędą się Drzwi Otwarte w Salezjańskiej Szkole Podstawowej i Salezjańskim Przedszkolu przy ul. Andersa. W programie m.in. spotkania z salezjanami i nauczycielami, śniadanie, część artystyczna oraz „poszukiwanie skarbów” z nagrodami!

17. w przyszłą niedzielę (24 marca) o godz. 19.00 rozpoczną się rekolekcje akademickie „Dla spóźnionych z miłością”, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je ks. dr Jarosław Kwiecień. Zapraszamy nie tylko studentów i nauczycieli.

18. W bieżącym roku przypada 25-lecie ustanowienia przez śp. bp. Czesława Domina Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Wdzięczni za dar wsparcia, który stanowią członkowie RPSK, przełożeni oraz klerycy zapraszają kapłanów i osoby świeckie do uroczystego świętowania tego jubileuszu, które odbędzie się w dniu 23 marca br. w naszym seminarium. Tym samym z okazji tej rocznicy składamy członkom naszej parafialnej RPSK najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za comiesięczne zamawiane Msze św. z racji pierwszego czwartku, a także za codzienną modlitwę w intencji powołań, kleryków i kapłanów naszej diecezji. Bóg Zapłać!

19. Na prośbę Centrali Apostolatu Maryjnego w Polsce – także w naszej Parafii zbierane są zniszczone różańce, z których już nie korzystamy. Prosimy o przynoszenie ich do zakrystii.

20. W dalszym ciągu w naszej parafii przy wyjściu z kościoła trwają zapisy modlitewnej Krucjaty Modlitwy w obronie dzieci poczętych. Zachęcamy do włączenia się w to modlitewne dzieło.

21. Przypominamy, że do końca marca trwają zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP.

22. W parafii św. Antoniego w Pile odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Początek w piątek (22.03.) o godz. 17.30 w Domu Katechetycznym. Zapisy na pierwszej konferencji.

23. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 4 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana. Seminarium.

24. Wspólnota Żywego Różańca organizuje dwie Pielgrzymki autokarowe: śladami św. Siostry Faustyny i do Wambierzyc oraz Góry św. Anny. Bliższe informacje i zapisy u Pani Haliny Kowal – szefowej ŻR.

25. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec firmy, która zainstalowała ogrzewanie w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli (10 marca) złożono na ten cel 1350 zł. Bóg zapłać! Pragniemy także zwrócić naszą uwagę, że wznowiono prace przy montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele.

26. Serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli za udział w akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” . Dzięki ofiarności naszych parafian uzbieraliśmy kwotę 1720 zł. Jest to wsparcie zakupu żywności dla osieroconych dzieci w Afryce. Dziękujemy wolontariuszom z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci SP nr 6 z Paniami Katechetkami na czele oraz Panu Markowi Jamrozowi za pomoc i wsparcie organizacji akcji. Bóg zapłać!

27. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (23.03.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 37 def.

28. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest także najnowszy, wielkopostny numer
parafialnej „Wspomożycielki” (cena: 2 zł), a w nim m.in. świadectwa parafian o chrześcijańskim przeżywaniu cierpienia i choroby. Zachęcamy do lektury.

29. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. +Jana Szymańskiego, +Leona Nurskiego, +Henryka Kudlińskiego, +Irenę Kowalską, której pogrzeb odbędzie się w środę: Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 12:00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 17 marca 2019 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz