III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne odprawiane w Wielkim Poście (Drogi Krzyżowe – w piątki; Gorzkie Żale – w niedzielę). Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstwa uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

2. Dzisiaj w kościele akademickim o godz. 19.00 rozpoczynają się rekolekcje akademickie pod hasłęm „Dla spóźnionych z miłością” – dla studentów i sympatyków tego środowiska. Poprowadzi je ks. dr Jarosław Kwiecień – prefekt seminarium duchownego w Koszalinie. Modlitwą otaczamy rekolekcjonistę
i uczestników.

3. Natomiast od przyszłej Niedzieli (Czwartej Wielkiego Postu), rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Adam Paź – Proboszcz Parafii w Róży Wielkiej. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Już teraz tak zaplanujmy czas, byśmy mogli wziąć udział w tych rekolekcjach. Spowiedź rekolekcyjna przewidziana jest we wtorek. Modlitwą otaczamy Ojca Rekolekcjonistę.

4. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Od tego dnia rozpoczyna się modlitewne dzieło, jakim jest Krucjata w obronie Dzieci Poczętych. To duchowe dzieło trwa do 25 grudnia. W intencji wszystkich, którzy podejmują się tejże modlitwy będziemy modlić się każdego 27 dnia miesiąca na Mszy św. wieczornej.

5. W środę (27 marca) odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków w salce obok przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę (30 marca) o godz. 11:00 w zakrystii odbędzie się zbiórka dla ministrantów i lektorów naszej parafii.

7. Caritas naszej parafii informuje, że w najbliższą sobotę 30 marca organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach Intermarche, Lewiatan i Stokrotka w godzinach od 8.00 do 16.00. Cel zbiórki to przygotowanie paczek żywnościowych dla osób starszych, samotnych oraz dla rodzin, którym żyje się trudniej. Prosimy o zrozumienie i wsparcie naszej inicjatywy.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 4 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana.

9. Wspólnota Żywego Różańca organizuje dwie Pielgrzymki autokarowe: śladami św. Siostry Faustyny i do Wambierzyc oraz Góry św. Anny. Bliższe informacje i zapisy u Pani Haliny Kowal – szefowej ŻR.

10. Pragniemy poinformować, że w naszym kościele został wstawiony przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej nowy system świeczników wotywnych, uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest innowacyjne, nie generujące sadzy ani odpadów, co w konsekwencji nie ma negatywnego wpływu czystość wnętrza kościoła. Świeczniki te sprawdziły się i są stosowane w wielu katedrach i kościołach naszej Ojczyzny i za granicą, m.in.: na Wawelu, na Jasnej Górze, w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Czas testu – to jeden miesiąc. Później podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawieniu świecznika. Prosimy o szczere opinie i komentarze kierowane do księży.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec firmy, która zainstalowała ogrzewanie w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli (10 marca) złożono na ten cel
1500 zł. Bóg zapłać! Pragniemy także zwrócić naszą uwagę, że wznowiono prace przy montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele.

12. Komunikat Pilskiej Policji (dodatkowa kartka).

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (30.03.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy
ul. Wojska Polskiego 39 abc

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest także najnowszy, wielkopostny numer
parafialnej „Wspomożycielki” (cena: 2 zł). Zachęcamy do lektury.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. +Jana Szymańskiego, + Jolantę Jaroszewską, + Czesława Rękosiewicz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 12:00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 24 marca 2019 r.                            Ks. Stanisław Oracz – proboszcz