NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia A.D. 2019

Radosne „Alleluja” jest dziś na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze wszędzie i do każdego ludzkiego serca. Niech ona będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Panem w wieczności.
Wszystkim naszym Parafianom i zacnym, miłym Gościom życzymy: aby przeżywając te Święta wierzyli, że Pan rzeczywiście Zmartwychwstał, że jako Zmartwychwstały żyje i jest pośród nas, i aby ta prawda przeniknęła nasze wnętrza i wkroczyła w nasze codzienne życie.
Życzymy również wiele serdecznych, radosnych i podniosłych chwil przeżywanych w gronie najbliższych, gości i przyjaciół. Szczęść Boże!

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL
i kształcenie w diecezji. Jutro Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Kancelaria parafialna nieczynna.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. Wspólnota Emmanuel zaprasza na Wieczór Miłosierdzia, który odbędzie się w piątek (26. Kwietnia) po mszy okolo godz. 18:45 w kaplicy Św. Maksymiliana Kolbe.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się czwartek jak zwykle po Mszy świętej wieczornej.

5. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odpust w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie. Suma odpustowa o godz. 12.30. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Patronalne Caritas. Zbiórka ofiar do puszki na cele charytatywne w parafii i w diecezji.

7. W następną niedzielę (28.04) po każdej Mszy św. młodzież oazowa będzie rozprowadzać ciasta i inne pyszne domowe wypieki. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na oazowe rekolekcje wakacyjne.Za okazane wsparcie i życzliwość już teraz bardzo dziękujemy.

8. Wspólnota „Wiara i Światło” (niepełnosprawni) bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za datki składane do puszek podczas rozprowadzania palemek w Niedzielę Palmową. Dzieciaki zebrały rekordową sumę 2205 zł. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie integracyjnego obozu letniego tej wspólnoty. Serdecznie „Bóg zapłać”.

9. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Liturgii Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalnego. Słowa szczerej wdzięczności Ks. Proboszcz kieruje w stronę Księży Wikariuszy.
Serdecznie dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – Lektorom, Ministrantom Młodszym i Starszym, Kandydatom, którzy pod czułym okiem Ks. Gracjana pięknie i z zaangażowaniem uczestniczyli w celebracjach Liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy Rodzicom ministrantów za przygotowanie ciemnicy/ Ślicznie dziękujemy Scholi Młodzieżowej i innym osobom spoza scholii za piękne i profesjonalne przygotowanie oprawy muzycznej Liturgii Triduum Paschalnego pod kierunkiem Pauliny Mańczak.
Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Pana Krzysztofa – Organisty i Pana Andrzeja – Zakrystianina.
Pięknie dziękujemy Duszpasterstwu Akademickiemu za przygotowanie Grobu Pańskiego pod okiem Ks. Andrzeja. Nadto dziękujemy Dyrektorowi Regionalnego Centrum Kultury – Panu Stanisławowi Dąbkowi za użyczenie reflektorów oświetlających Grób Pański. Dziękujemy także Parafianom za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty dekorujące Grób Pański i ołtarze.

10. W imieniu Caritas i całej Parafii pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin naszej Parafii, którym żyje się trudniej. Za każdy złożony produkt do koszy podczas zbiórki w marketach, jak i postawionych w Kościele (a było tego wiele) serdecznie dziękujemy.

11. Słowa serdecznego podziękowania składamy wielu Parafianom, Urzędom, Instytucjom, Uczelniom, Parlamentarzystom i Osobom prywatnym za okazaną życzliwość, pamięć i składane, nadesłane nam Księżom i Siostrze Zofii świąteczne życzenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie. Bóg zapłać!

12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 950 zł. Składane ofiary prosimy opisać adresem zamieszkania darczyńców. Za zrozumienie i pomoc w tym względzie z góry składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary można składać także za pośrednictwem banku przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel i przyszli w minioną środę gruntownie posprzątać kościół i kaplicę przed Triduum i na Święta, a także w Wielką Sobotę, przygotowując prezbiterium do Świąt. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (27.04.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza 101 abcdef.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny (w nim polecamy m.in. wyjaśnienie symboliki Triduum dzień po dniu), a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Jest do nabycia jeszcze najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki” (w cenie: 2 zł), a w nim m.in. obszerna relacja z wizytacji biskupiej (w tym z bierzmowania), a także wywiad z Ks. Adamem Paziem – naszym rekolekcjonistą oraz wywiad z szefem firmy montującej okna fasadowe w naszej świątyni. Zachęcamy do lektury.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. + Mariana Furman, którego pogrzeb odbędzie się w środę (24.04.): Msza św. o godz. 9.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 10:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Raz jeszcze Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na ten świąteczny tydzień Oktawy Wielkiej Nocy życzymy pogody ducha, obfitości łask Bożych Zmartwychwstałego Pana.

Piła, 21 kwietnia 2019 r.                                       Ks. Stanisław Oracz – proboszcz