NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest pod znakiem Najświętszej Trójcy – największej Tajemnicy naszej wiary. Dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2. Także w dzisiejszą niedzielę odbędzie się w Pile Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11:30 w kościele pw. św. Antoniego przy ul. Ludowej, a następnie wyruszy ulicami Piły pokazując, co jest ważne dla każdego z nas. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci z Domu samotnych matek. Proszę ubrać się na biało i zabrać ze sobą rodzinę i znajomych. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą na marsz w swoich białych albach.

3. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

4. Jutro, w poniedziałek o godz. 20.00 w kaplicy Dobrego Pasterza (dolny kościół) spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum i klas 8 SP.

5. DA w Pile działające przy naszym kościele zaprasza jutro, 17.06.2019 na ostatnie spotkanie przed wakacjami dla Młodych Dorosłych w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o 18.00 Mszą św. w sanktuarium, następnie adoracja i konferencja. Serdecznie zapraszamy studentów i młodzież 25 +.

6. We wtorek, 18.06.19 r. o 10.00 w Skrzatuszu odbędzie się Pielgrzymka dla niepełnosprawnych.

7. W najbliższą środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Zwyczajem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy ich wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców naszych szkół na dziękczynną Mszę świętą o godz. 7.30.

8. W najbliższy Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO

Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.

Po Mszy św. o godz. 15:00 (ok. 16:00) wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego Osiedla. Trasa Procesji Bożego Ciała: ul. Salezjańska, przejście przez Aleje Wojska Polskiego,
ul. Medyczna, Chorwacka, Lotnicza, Kraszewskiego i powrót do Kościoła.

Ołtarze będą usytuowane:

I – przy Bloku – ul. Wojska Polskiego 41F
Odpowiada Żywy Różaniec, Straż Honorowa NSPJ z Ks. Proboszczem

II – Plac Parkingowy przy ul. Kopernika 2
Odpowiadają: Wspólnota Emmanuel, Rodzice Ministrantów i Lektorów z ks. Gracjanem

III – przy ul. Lotniczej
Odpowiadają: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Kościół Domowy z ks. Dariuszem

IV – przy ul. Kraszewskiego
Odpowiada młodzież oazowa i akademicka z Ks. Andrzejem

Uwaga! Niezależnie od osób odpowiedzialnych serdecznie zapraszamy i prosimy Rodziny zamieszkujące w pobliżu ołtarzy o łaskawe i ochotne włączenie się w przygotowanie najpiękniejszych ołtarzy dla Pana Jezusa.

Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i młodsze zapraszamy do sypania kwiatków Panu Jezusowi. Prośba do działkowiczów – o kwiaty dla dzieci. Można je składać do Siostry Zofii, Pań katechetek, lub bezpośrednio do Zakrystii. Za okazane zrozumienie i pomoc – serdeczne Bóg zapłać!

Bardzo prosimy wiernych naszej parafii o większą odwagę w dekorowaniu okien naszych domów – flagami, emblematami i obrazami religijnymi na Boże Ciało. Jest to zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

Próby sypania kwiatków ustalają i przekazują dzieciom panie katechetki w szkole.

9. W Oktawie Bożego Ciała Procesje Eucharystyczne w naszej Parafii będą po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o 17.30. Serdecznie zapraszamy – szczególnie dzieci do sypania kwiatów.

10. Ogólnopilska Procesja Bożego Ciała będzie w porządku następującym:

– o g. 9.30 zostanie odprawiona na palcu Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, a następnie wyruszy procesja tradycyjną trasą do Kościoła pw. Św. Antoniego.

W procesji ogólnopilskiej biorą udział przedstawiciele Grup i Wspólnot ze sztandarami ze wszystkich Pilskich Parafii. Nadto zachęcamy do udziału dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe i Służbę Liturgiczną Ołtarza.

11. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy świętych, słowo głosił będzie ks. dr Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej – współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 15 zł;

12. Także w przyszłą niedzielę w Parafii św. Rodziny o g. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. z ok. 400 – lecia istnienia Parafii.

13. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne grupy 7. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe. Wszelkie informacje związane z pieszą pielgrzymką i zapisy w zakrystii u ks. Gracjana (możliwość złożenia duchowych intencji oraz ofiar za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki).

14. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KUL i kształcenie w diecezji.

15. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość podczas składania ofiar na rzecz pokrycia kosztów montażu okien fasadowych chroniących witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel ……….. zł. Rodziny zatroskane o dobro naszej świątyni prosimy o zrozumienie w tym względzie. Ofiary można składać internetowo i za pośrednictwem Banku PKO SA przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
77 240 1705 1111 0000 1900 1726

16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (22.06.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza 123, 125, 127, 129, 131, 133.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Najnowszy wakacyjny numer Wspomożycielki – ukaże się za tydzień w niedzielę – 23 czerwca

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Remigiusza Radzickiego; śp. Marka Piechotę, którego pogrzeb odbędzie się w środę: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 16 czerwca 2019 r. ks. Stanisław Oracz – proboszcz