XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła odprawiane są bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów.

2. W dzisiejszą niedzielę, w czasie Mszy świętych, słowo głosi Ks. dr Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego, który opowiada o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej – współcześnie wydany tekst kroniki można nabyć u Ks. Gościa w cenie 15 zł;

3. Także w dzisiejszą niedzielę w Parafii św. Rodziny o g. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. z ok. 400 – lecia istnienia Parafii.

4. W poniedziałek (24 czerwca) w Uroczystość św. Jana Chrzciciela nasze Miasto przeżywać będzie uroczystość swoich świętych Patronów – św. Janów. Jest to ważne wydarzenie dla serc i sumień mieszkańców Piły. W przeddzień tej Uroczystości zapraszamy wszystkich w niedzielę 23 czerwca o godz. 19.00 na Wyspę, gdzie pragniemy modlić się w intencji naszego Miasta. W programie: koncert, świadectwa zaproszonych osób i modlitwa za Miasto i za nas mieszkańców Piły.

5. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sposób szczególny oddamy cześć Sercu Pana Jezusa poprzez uroczystą Mszę świętą z kazaniem i procesją eucharystyczną wokół kościoła. W związku z Uroczystością nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Dzień Papieski Franciszka. Msze święte odprawiamy o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 – wszystkie z kazaniem. Taca z tej Uroczystości jest przeznaczona na cele ogólnokościelne – na tzw. Świętopietrze (utrzymanie instytucji watykańskich). W tym dniu Ks. Bp Paweł. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnych Solenizantach.

7. W przyszłą niedzielę (30 czerwca) zakończenie Nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Od następnego poniedziałku (1 lipca) rozpoczyna się w naszej parafii wakacyjny porządek nabożeństw:

Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:
Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00 oraz Mszy św. „akademickiej” o godz. 19.00.

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

9. W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:

Kancelaria parafialna będzie czynna:
w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,
w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

Uwaga: w sytuacjach losowych o każdej porze.

10. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego w czwartek (27 czerwca) na o godz. 18.00.

11. W dniach od 26 do 27 lipca odbędzie autokarowa pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę i dodatkowo nawiedzanie innych sanktuariów. Zapisy u Pani Marii do 22 lipca od poniedziałku do piątku i w niedzielę. Szczegóły na plakatach.

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Wszelkie informacje związane z pieszą pielgrzymką i zapisy w zakrystii u Księży.

13. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i sprawny przebieg Uroczystości Bożego Ciała, Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie. Dziękujemy wspólnotom i grupom oraz innym ludziom dobrej woli, którzy budowali piękne ołtarze, paniom za dekoracje domów i ulicy, dzieciom sypiącym kwiaty i paniom katechetkom oraz rodzicom za opiekę nad nimi; działkowiczom za kwiaty i prosimy o jeszcze. Osobne podziękowanie kierujemy do wszystkich niosących podczas procesji sztandary, feretrony.

Panom zaangażowanym w rozwiezienie i przywiezienie konstrukcji ołtarzowych; służbie liturgicznej ołtarza, Siostrze Zofii Panu Organiście za podtrzymywanie śpiewu, Panu Andrzejowi za porządek w kościele. Nadleśnictwu Kaczory za ofiarowane brzózki, pilskiej Policji za zabezpieczenie przejścia procesji. Wszystkim za świadectwo wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

14. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc w spłacaniu długu jaki mamy wobec firmy, która zamontowała okna fasadowe chroniące witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel ……….. zł. Ofiary można składać internetowo i za pośrednictwem Banku PKO SA przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
78 240 1705 1111 0000 1900 1726

15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowania dla par nowożeńców z czwartku, piątku i soboty za dekoracje kwiatowe przy ołtarzach oraz dla Siostry Zofii i Pani za pomoc w dekoracji.
Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (29.06.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Mickiewicza135 ABCD.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest także najnowszy wakacyjny numer Wspomożycielki (w cenie 2 zł). (m.in. z relacją z naszego Odpustu).

17. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj w naszej Ojczyźnie, w każdym kościele i kaplicy odprawiane są Nabożeństwa przebłagalne za profanację i akty bluźnierstwa wobec Kościoła, Matki Bożej i Najświętszego Sakramentu i osób duchownych. W tej intencji w naszej Parafii po każdej Mszy świętej śpiewamy przebłagalne Suplikacje także z prośbą
o łaskę nawrócenia bluźnierców.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Remigiusza Radzickiego; śp. Helenę Chrobak, śp. Władysławę Siciarz, której pogrzeb odbył się w Poznaniu. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim rozpoczynającym czas urlopów i wakacji życzymy – miłego, ubogacającego i bezpiecznego wypoczynku! Dzieci i ich Rodziców, wychowawców kolonijnych zachęcamy do korzystania z Mszy świętych niedzielnych, gdziekolwiek by byli.

Piła, 23 czerwca 2019 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz