XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.07.2019 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek (8 lipca) – wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera
– w czwartek (11 lipca) – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy
– w piątek (12 lipca) – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika
– w piątek (13 lipca) – wsp. świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

2. W sobotę (13 lipca) trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne do godz. 20.00 poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym pod opieką Ks. Dariusza.

O godz. 20.00 wyruszy Procesja Światła. Trasa procesji: ulice: Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej, Złota – do kościoła

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą:
I – Żywy Różaniec; II – Kręgi Kościoła Domowego, III – Wspólnota Biblijna IV – wspólnota Emmanuel V – Lektorzy

Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich, lampiony. Za całość nabożeństwa w Kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

3. Osoby zainteresowane pójściem na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszamy w sobotę (13.07) na spotkanie organizacyjne w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 19:00. Zapisy do Złotej Grupy, czyli tych, którzy chcą pielgrzymować duchowo z pątnikami od przyszłej niedzieli w zakrystii. Także od przyszłej niedzieli w zakrystii można będzie odbierać kartki na intencje, które codziennie będą czytane na pielgrzymim szlaku. Szczegóły i informacje u ks. Gracjana.

4. Ofiary składane dzisiaj do puszki są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego. Za zrozumienie tej potrzeby składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc w spłacaniu długu jaki mamy wobec firmy, która zamontowała okna fasadowe chroniące witraże w naszym kościele. Od ostatniej niedzieli złożono na ten cel 1050 zł. Ofiary można składać internetowo i za pośrednictwem Banku PKO SA przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726
6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowania dla par nowożeńców za dekoracje kwiatowe przy ołtarzach Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (13.07.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 12.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest także najnowszy wakacyjny numer Wspomożycielki (w cenie 2 zł) (m.in. z relacją z naszego Odpustu).

8. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Emilię Matkowską; śp. Jadwigą Grelewską, której pogrzeb odbył się w Parafii św. Rodziny, śp. Lilię Lelis, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 7 lipca 2019 r.                                    Duszpasterze