XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– poniedziałek (15 lipca) – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła

– we wtorek (16 lipca) – wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).W tym dniu po Mszy św wieczornej chętni będą mogli przyjąć Szkaplerz Karmelitański

– w sobotę (20 lipca) – wspomnienie Bł. Czesława, prezbitera
To dzień imienin Ks. Czesława. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Solenizancie.

2. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii po Mszach św. można zapisywać się do złotej grupy. Jest to grupa osób, która duchowo towarzyszy pielgrzymom na szlaku Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Osoby zainteresowane mogą także wziąć w zakrystii kartkę na intencje, w których modlić się będziemy podczas pielgrzymiego szlaku. Tym bardziej że nasza modlitwa ma być nie tylko za zmarłych, bo przecież mamy za co Panu Bogu dziękować jak i również mamy intencje związane z prośbami. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to duchowe dzieło. Każda osoba ze złotej grupy otrzymuje broszurę i plakietkę a także materiały do duchowej lektury.

3. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc w spłacaniu długu jaki mamy wobec firmy, która zamontowała okna fasadowe chroniące witraże w naszym kościele. Ofiary można składać internetowo i za pośrednictwem Banku PKO SA przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

4. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Osobne podziękowania dla pary nowożeńców za dekoracje kwiatowe przy ołtarzach Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (20.07.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 14.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a także Mały Gość Niedzielny, Arka, watykańskie L’Osservatore Romano. Do nabycia jest także najnowszy wakacyjny numer Wspomożycielki (w cenie 2 zł) (m.in. z relacją z naszego Odpustu).

6. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Ryszarda Jakimiuk; śp. Bronisławę Krawczonek, śp. Reginę Szutkiewicz. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 14 lipca 2019 r.                                                       Duszpasterze