XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– poniedziałek (22 lipca) – Święto św. Marii Magdaleny
– wtorek (23 lipca) – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
– środa (24 lipca) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
– czwartek (25 lipca) – Święto św. Jakuba, Apostoła

W tym dniu jest także wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy św. święcenie pojazdów.

Swoje imieniny obchodzą: Bp Krzysztof Zadarko i Bp Krzysztof Stefan Włodarczyk oraz nasz organista Pan Krzysztof. W naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnych Solenizantach.

– piątek (26 lipca) – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. W środę (24 lipca) o godz. 11.00 w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pile zostanie odprawiona Msza święta z okazji Święta Policji. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę (27 lipca) o godz. 18.00 Msza święta w intencji Apostolatu Maryjnego. Spotkanie Apostolatu odbędzie się 29 lipca.

4. W dalszym ciągu można w zakrystii po Mszach św. zapisywać się do złotej grupy. Jest to grupa osób, która duchowo towarzyszy pielgrzymom na szlaku Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Osoby zainteresowane mogą także wziąć w zakrystii kartkę na intencje, w których modlić się będziemy podczas pielgrzymiego szlaku. Tym bardziej że nasza modlitwa ma być nie tylko za zmarłych, bo przecież mamy za co Panu Bogu dziękować jak i również mamy intencje związane z prośbami. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to duchowe dzieło. Każda osoba ze złotej grupy otrzymuje broszurę i plakietkę a także materiały do duchowej lektury.

5. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc w spłacaniu długu jaki mamy wobec firmy, która zamontowała okna fasadowe chroniące witraże w naszym kościele. Ofiary można składać internetowo i za pośrednictwem Banku PKO SA przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726
6. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (27.07.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 16.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, watykańskie L’Osservatore Romano.

8. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Bernarda Kasprzaka; śp. Gertrudę Chimiak, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 10:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 21 lipca 2019 r.

           Duszpasterze