XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– I czwartek – zapraszamy od godz. 17:00 do spotkania z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Na Mszy św. o godz. 18:00 razem z Liturgiczną Służbą Ołtarza naszej parafii modlić się będziemy w intencji kapłanów, osób życia konsekrowanego, o nowe powołania kapłańskie i zakonne a także za RPSK.
– I piątek – okazja do spowiedzi przed Mszą św. poranna i wieczorną, na Mszy św. o godz 18:00 razem ze Strażą Honorową NSPJ modlić się będziemy w intencji wynagradzająco przebłagalnej za grzechy nasze i całego świata wobec serca Jezusowego. Po Mszy św. zmiana tajemnic modlitewnych Straży Honorowej.
– I sobota – na Mszy św. o godz. 7:00 przepraszać będziemy Boga, za grzechy i bluźnierstwa wobec Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy św. odmówimy różaniec przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

2. Osoby, które zapisały się do złotej grupy mogą odbierać materiały po Mszy św. w zakrystii. Wypisane kartki z intencjami do modlitwy na pielgrzymim szlaku również możemy składać w zakrystii. Jeśli ktoś miałby możliwość to zapraszamy do przejścia kilkunastokilometrowej trasy ze Skrzatusza do Piły. Piesza Pielgrzymka rozpoczyna się w czwartek 1 sierpnia Mszą św. o godz. 12:00 w Skrzatuszu. Informujemy także, że w związku ze zmniejszeniem ilości grup idących w Pieszej Pielgrzymce w naszej parafii nie nocuje żadna grupa pielgrzymkowa. 1 sierpnia jest to także dzień 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Chciejmy pamiętać w naszych modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.

3. Piątek 2 sierpnia jest dniem, kiedy wspominamy Matkę Bożą Anielską i dniem tzw. Odpustu Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny dla wiernych, którzy w tym dniu pobożnie nawiedzą kościół i tam odmówią modlitwę Ojcze nasz i Credo, przystąpią do spowiedzi, przyjmą Komunię św. i pomodlą się według intencji Ojca Świętego. Trzeba wykluczyć także jakiekolwiek przywiązanie do grzechu.

4. W przyszłą niedzielę 4.08 w naszej kolegiacie podczas Mszy św. o godz. 12:00 Szkoła Policji w Pile obchodzić będzie 100-lecie powołania Państwowej Policji. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Krzysztof Zadarko. W uroczystościach uczestniczyć będą słuchacze Szkoły Policji wraz zaproszonymi gośćmi. Oprawę muzyczną i liturgiczną obstawiają słuchacze Szkoły Policji wraz z Reprezentacyjną Orkiestrą Policji z Katowic, która po Mszy św. zaprezentuje 20 min. koncert, na który już dzisiaj w imieniu własnym i organizatorów serdecznie zapraszamy. /apel do odczytania/ Z kolei Komenda Miejska Policji w Pile zwraca się do nas z wszystkich z apelem o ostrożność, po kolejnych oszustwach w wyłudzaniu pieniędzy różnymi metodami stosowanymi przez oszustów. Zachowajmy czujność, a wszelkie podejrzane przypadki zgłaszajmy policji.

5. Także w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic.

6. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszki są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego. Za zrozumienie tej potrzeby składamy serdeczne „Bóg zapłać”

7. Wiernym naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwość i pomoc w spłacaniu długu jaki mamy wobec firmy, która zamontowała okna fasadowe chroniące witraże w naszym kościele. Ofiary można składać internetowo i za pośrednictwem Banku PKO SA przy ul. Wyspiańskiego:

Numer konta parafialnego: Bank PeKaO SA II Oddział w Pile:
70 1240 1705 1111 0000 1900 1726

8. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii, a także nowożeńcom za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę (03.08.) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 18.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, a w nim polecamy artykuł co zrobić jeśli jestem na wakacjach i nie mam możliwości uczestniczenia we Mszy św., a także o działalności sióstr zakonnych podczas Powstania Warszawskiego.

10. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Mariannę Rutkowską. Polećmy Zmarłych i tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 28 lipca 2019 r.                                                     Duszpasterze