XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2019 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji na prośbę Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny rozlegną się dzwony o godz. 14.00. Modlimy się o pokój na świecie i za naszą Ojczyznę oraz za wszystkie ofiary II wojny światowej i łaskę Pokoju dla świata.

2. Jutro (2 września) rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. z tej okazji będzie odprawiona o godz. 8:00 rano dla wszystkich Uczniów Szkół Podstawowych nr 6 i 7, Zespołu Szkół Ponadpostawowych nr 1 przy ul. Ceglanej oraz Centrum Kształcenia „Nauka” przy ul. Warsztatowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież gimnazjalną oraz Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców.

3. Spotkanie dla wszystkich śpiewających dzieci i zaangażowanych w scholii dziecięcej będzie w poniedziałek (2.09) o godz. 14:00 w salce oazowej.

4. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– I czwartek – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wcześniej od godz. 17:00 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w tej samej intencji

Po Mszy św. spotkanie przy grillu dla rodziców i Liturgicznej Służby Ołtarza inaugurujące nowy rok pracy.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

– I sobota –

Na Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji wynagradzająco – przebłagalnej za grzechy nasze i całego świata wobec Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu w godzinach dopołudniowych księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku.

5. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego oraz z racji I piątku września będzie w najbliższy piątek w godz. od 15.30 do 16.30.

6. W przyszłą niedzielę (8 września) o godz. 13.30 pierwsza Msza święta inicjacyjna z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.

7. Poświecenie tornistrów (szczególnie z myślą o uczniach kl. I) odbędzie się w niedzielę – 8 września po Mszy św. na godz. 12:00 i 13.30. Tradycją lat ubiegłych zwracamy się z prośbą, aby dzieci z rodzicami przygotowały dary dla najuboższych (przybory szkolne). Przyniesione przybory prosimy składać do przygotowanych przed ołtarzem koszy.

8. Już dzisiaj informujemy, iż kolejne spotkanie RPSK tradycyjnie odbędzie się w drugi czwartek miesiąca tj. 12.09 po Mszy św. wieczornej w salce rady parafialnej. Na wrześniowym spotkaniu obecni będą klerycy, którzy pochodzą z naszej parafii

9. Już dziś informujemy, że Diecezjalny Dzień Młodych będzie w sobotę – 14 września w Skrzatuszu. Natomiast Diecezjalna Pielgrzymka do Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu – 15 września.

Planowana jest także tradycyjna Piesza Pielgrzymka z Piły do Skrzatusza na Uroczystości Odpustowe w dniu 15 września.

10. Taca z przyszłej Niedzieli jest przeznaczona na Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.

11. Po wakacyjnej przerwie ponawiamy zaproszenie do obecnych kandydatów na ministrantów i tych, którzy chcieliby nimi zostać. Wszelkie informacje u ks. Gracjana w zakrystii.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla pary nowożeńców z soboty za udekorowanie ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Słowackiego 44 oraz ul. Tetmajera 2 i 4.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Do nabycia jest także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Został także dodrukowany specjalny numer parafialnej „Wspomożycielki” – podsumowujący 25-lecie duszpasterskiej posługi Księdza Proboszcza w naszej Parafii (zawiera kolorowe archiwalne zdjęcia i wspomnienia) – cena 5 zł.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Elżbietę Wielowską, śp. Waldemara Krawczonek; śp. Czesława Firlej, śp. Andrzeja Klonowskiego, śp. Zofię Szulc, śp. Urszulę Witting, której pogrzeb będzie w poniedziałek (2 września): Msza św. o godz. 19.00, na cmentarzu o godz. 11:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim dzieciom, młodzieży, Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Błogosławieństwa Nieba i światła Ducha Świętego w dziele wychowania. Szczęść Boże!

Piła, 1 września 2019 r.                                    Ks. Stanisław Oracz – proboszcz