XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019 r.

1. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 12:00 i Mszy inicjacyjnej o godz. 13.30 odbędzie się poświecenie tornistrów uczniom kl. I szkoły podstawowej. Tradycją lat ubiegłych zwracamy się z prośbą, aby dzieci z rodzicami przygotowały dary dla najuboższych (przybory szkolne). Przyniesione przybory prosimy składać do przygotowanych przed ołtarzem koszy.

2. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (9.09.) o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta.

3. Spotkanie dla poszczególnych grup lektorów w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 19:00 na plebanii. Trwa nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zainteresowanych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt z ks. Gracjanem po niedzielnych Mszach św. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów do klasy 7 SP w sobotę o godz. 11.00 w salce.
4. W najbliższy wtorek o 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

5. W czwartek (12 września) Mszą św o godz. 18.00 rozpoczniemy się uroczyście Nowy Rok Duszpasterski w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Wspólnot, Stowarzyszeń i Organizacji działających w naszej wspólnocie parafialnej.

Liturgię Mszy św. przygotowują:
– Asysta liturgiczna – Ministranci, Lektorzy
– Czytania mszalne – Lektorzy
– Liturgia słowa – Lektorzy
– Modlitwa powszechna – Grupa Biblijna
– Dary ołtarza – Oaza i Odnowa w Duchu Świętym
– Oprawa Muzyczna – Schola młodzieżowa, organista
6. W piątek (13 września) kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii. Rozpoczęcie uroczystą Mszą św. z kazaniem Maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne w Kościele pod opieką Ks. Gracjana.

O godz. 20.00 wyruszy procesja światła. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I – Żywy Różaniec, II – Wspólnota Emmanuel, III – Wspólnota Biblijna IV – Młodzież oazowa, V – Lektorzy.

Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich, lampiony. Za całość nabożeństwa
w Kościele i procesję odpowiada Ks. Gracjan.

7. Rodzice, którzy pragną, by ich dziecko (uczniowie kl. III) przystąpiło w tym roku szkolnym do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, zobowiązani są do indywidualnego spotkania z ks. Proboszczem oraz odebrania oświadczenia, które po wypełnieniu należy oddać pani katechetce.

Spotkania będą odbywały się w dniach: 9.09. (poniedziałek), 11.09 (środa), 16.09. (poniedziałek)
w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy o rzetelność w tym względzie.

8. W sobotę, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbywa się ogólnopolska akcja „Polska pod krzyżem”. Z tej okazji po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na specjalne krótkie nabożeństwo modlitewne pod krzyżem misyjnym przed kościołem, połączone z multimedialną prezentacją i przesłaniem św. Jana Pawła II na temat krzyża.

9. Także w najbliższą sobotę, 14 września, o godz. 10.30 z parkingu przy kościele wyjazd młodzieży
z naszej parafii do Skrzatusza na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Serdecznie zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania. Koszt 10 zł. Bliższe informacje u Ks. Andrzeja.

10. W niedzielę – 15 września – w liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – główne Uroczystości Odpustowe w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu z udziałem Księdza Prymasa, Księży Biskupów z całej Metropolii, zaproszonych gości oraz pielgrzymów. Podczas uroczystej Sumy, która rozpocznie się o godz. 12:00 skrzatuskie Sanktuarium zostanie ogłoszone – z woli Ojca Świętego Franciszka – Bazyliką Mniejszą w naszej diecezji.

11. Zwyczajem lat ubiegłych w przyszłą niedzielę idzie Piesza Pielgrzymka z Piły do Skrzatusza. Wyrusza spod Kościoła św. Antoniego o godz. 6:00, następnie wierni z Pilskich Parafii dołączają się na trasie przejścia Pielgrzymki. Nasza Parafia dołącza się do Pielgrzymki na wysokości Szkoły Podstawowej nr 7, ok. godz. 6:45. Zachęcamy do licznego uczestnictwa!

12. Za tydzień w niedzielę zapraszamy młodzież z klas 8 SP przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 15.00 a po niej na spotkanie formacyjne.

13. Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego serdecznie swoje spotkanie będzie miała w trzeci czwartek miesiąca tj. 19.09. Na wrześniowym spotkaniu obecni będą klerycy, którzy pochodzą z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

14. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

15. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona – zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza na nasze Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu. Za okazane zrozumienie serdeczne „Bóg zapłać”.

15. Wspólnota Domowego Kościoła, podobnie jak w roku ubiegłym, wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej przez cały miesiąc październik w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii. Każdy może się włączyć w tą akcję, by jednego wybranego przez siebie dnia października pomodlić się dziesiątką różańca w tej intencji. Bliższe informacje na plakatach i przy wyjściu z kościoła u członków Domowego Kościoła, którzy będą wręczać specjalne ulotki informacyjne. Od następnej niedzieli osoby chętne będą mogły poprzez zapisy włączyć się w tę październikową modlitwę.

16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za udekorowanie ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. ul. Tetmajera 8 .

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”. Jest jeszcze do nabycia specjalny numer parafialnej „Wspomożycielki” – podsumowujący 25-lecie duszpasterskiej posługi Księdza Proboszcza w naszej Parafii (zawiera kolorowe archiwalne zdjęcia i wspomnienia) – cena 5 zł, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Wiesława Sokołowskiego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 8 września 2019 r.                                    Ks. Stanisław Oracz – proboszcz