XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w całym Kościele w Polsce będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” i 41 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. Tej niedzieli naszymi ofiarami składanymi do puszek po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć uzdolnioną, ale z uboższych rodzin młodzież w ramach Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia.

2. Dziś o godz. 13.30 druga Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii, a o godz 15.00 Msza św. dla młodzieży a po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas Szkół Podstawowych.

3. Również dzisiaj przeżywamy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem okolicznościowym o godz. 18.00.

Po Mszy św. przygotowane przez Kręgi Domowego Kościoła czuwanie modlitewne pod hasłem
„Maryja wstała i poszła. Wstańcie, chodźmy.” Rozpocznie się ono od uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. Podczas czuwania będziemy mogli m. in. zobaczyć multimedialnie Papieża – Polaka i posłuchać jego rozważań maryjnych. Zachęcamy do uczestnictwa.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Orzeszkowej, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103, powrót deptakiem koło sklepu „Multus” do kościoła.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy różaniec; II. Domowy Kościół III. Caritas IV. Odnowa w Duchu Świętym V. Lektorzy i Ministranci.

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji. Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

4. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii informuje, że od dzisiejszej niedzieli w kaplicy Dobrego Pasterza rozpoczną się cotygodniowe Msze św. akademickie o godz. 19.00. Natomiast w każdą środę o 19.00 w kaplicy akademickiej oraz w salce młodzieżowej będą spotkania dla studentów i młodych dorosłych.

Za tydzień w niedzielę a dokładnie w dniach od 20-23.10 rozpoczną się rekolekcje akademickie na dobry początek pod hasłem „W rytmie łaski”, które poprowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz-rektor WSD w Koszalinie. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, pedagogów oraz młodych dorosłych.

5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie charytatywny koncert Adama Mazurka z zespołem Shum Davar na rzecz pilskiego hospicjum. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.

6. Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca świętego. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

7. We środę (16 października) 11 rocznica śmierci śp. Kardynała Ignacego Jeża – pierwszego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. W piątek – 18 października – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty
Jest to patronalne Święto Służby Zdrowia. Wszystkimi posługującym chorym ślemy najlepsze życzenia i pamięć w modlitwie. Szczęść Boże!

9. W najbliższą sobotę (19 października) odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele pw. Św. Jana Bosko o godz. 11.00, a następnie pochówek w Grobie Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym w Pile.
10. W przyszłą niedzielę (20 października) podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy obchodzić w naszej parafii Uroczystość Jubileuszów Małżeńskich par, które w tym roku świętują 50-lecie, 55-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego. Sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych Jubilatów, a rodziny prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tych małżonków.

11. Za tydzień, w niedzielę (20 października) w całym Kościele w Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.

12. Także w przyszłą niedzielę (20 października) będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach. Dzieci będą przeżywać modlitewnie ten tydzień podczas swoich nabożeństw różańcowych.

13. Przygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla Parafii, osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas organizuje zbiórkę środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących pod hasłem “Zapałka nie ogrzeje”. Jest ona organizowana przy cmentarzach i w parafiach diecezji. W naszej parafii zbiórka na powyższy cel przeprowadzona zostanie przez Szkolne Koło Caritas oraz Caritas Parafialną w niedziele: 27.10 po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymują specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas. Z góry dziękujemy za otwarte serca i wsparcie tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

14. Duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii organizuje wyjazd autokarowy w dniach 28.12.2019-1.01.2020 na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu. Wiek 16-35 lat. Koszt 350 zł. Zapisy do końca października. Więcej informacji w zakrystii u ks. Andrzeja. 5)

15. W dniach 21-29.02.2020 organizujemy 9-dniową pielgrzymkę samolotową do Libanu śladami św. Charbela (czyt. Szarbela). Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 26.10.2019 (sobota) o godz. 19.00 w salce parafialnej. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii u ks. Andrzeja.

16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za dekoracje kwiatowe ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Tetmajera 28, 30.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Można także nabyć nowy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki” (już z kolorową okładką), a w nim m.in. wywiad specjalnie dla naszego miesięcznika ze słynnym mariologiem i autorem Wincentym Łaszewskim o różańcu i Maryjnej rewolucji. Cena 2 zł.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jerzego Zienkiewicza i śp. Małgorzatę Tomczyk. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a w szczególności Teresom, Jadwigom i Łukaszom ślemy od ołtarza życzenia wszystkiego, co najlepsze, szczere i piękne.

Piła, 13 października 2019 r.                          Ks. Stanisław Oracz – proboszcz