PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

ZIEMIA LIBANU – 22.02 – 29.02.2020

Cena: 4690 PLN + 150 USD  

Grota Jeita–Harissa– Beiteddine–Bika Kafra – Las Bożych Cedrów –Qozhaya–Annaya– Byblos – Jrabta – Kfifane –Baalbek– Zahle – Bzommar – Sydon– Bejrut –Ksara – Magdouche – Nourieh – Balamand

Dzień 1 | 22.02.2020
Przyjazd na lotnisko w Warszawie o godz. 20:20. Odprawy i przelot do Bejrutu.

Dzień 2 | 23.02.2020
Lądowanie w Libanie, odprawy i transfer do hotelu. Późne śniadanie, wyjazd na południe do Beited-Dine, gdzie wejdziemy do bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju; dawnej rezydencji tureckiego gubernatora,późniejszejletniej rezydencji prezydenta Libanu. Przejazd do Maghdouche, gdzie nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Sydonu, nadmorska twierdza krzyżowców, odpoczynek nad morzem. Przejazd do Bejrutu – Corniche– tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu.Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3 | 24.02.2020
Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela, pustelników – Ojców pustyni. Bika Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m., dom rodzinny. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 | 25.02.2020
Śniadanie. Dzieńze św. Charbelem w Annaya. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbelai namaszczenie świętym olejem. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym,a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé.Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 | 26.02.2020
Śniadanie, wyjazd na wschód do Baalbek, starożytnego Heliopolis, określanego jako jedno z najpiękniejszych miast hellenistycznych. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie burzenia świątyni Jerozolimskiej przez Tytusa Flawiusza w roku 70 n.e. obok w Baalbek trwały prace wykończeniowe największej świątyni świata grecko-rzymskiego – tzw. Wielkiej Świątyni ku czci Jowisza-Baala. Do budowy całego kompleksu wykorzystywano jedne z największych na Ziemi, obrobione bloki kamienne. Obok w kamieniołomach zobaczymy słynny Kamień Południa ważący ponad 1100 ton. Po zwiedzaniu kompleksu świątyń w Baalbek wizyta w sanktuarium Matki Bożej w największym chrześcijańskim mieście Bliskiego Wschodu – Zahle. Region słynie z uprawy winorośli i produkcji wina, zwiedzimy jaskinie Ksara i skosztujemy win w niej przechowywanych. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6 | 27.02.2020
Śniadanie. Wyjazd na północ do starożytnego Byblos (Jbeil),najwspanialszego niegdyś portu fenickiego eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsca powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski.Przejazd do Balamand – prawosławny klasztor Antiochianii, poświęcony Dziewicy Maryi i św. Jerzemu. Przejazd do Nourieh – nawiedzenie klasztoru Matki Bożej Światła w Hamacie.Kolacja, nocleg.

Dzień 7| 28.02.2020
Śniadanie. Pobyt w Harissa – ważnym sanktuarium maryjnym chrześcijan libańskich. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Libanu, Katedra Maronicka. Wycieczka do grot Jeita, najdłuższej jaskini na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita jest jedną z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Bzommar –nawiedzenie kaplicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II – jedynej na Bliskim Wschodzie. Znajdują się tu relikwie Papieża oraz świętych libańskich. Jest to również miejsce cudów – zanotowano tu już kilka uzdrowień.Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

Dzień 8 | 29.02.2020
Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietu) przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie o godz. 06:30, zakończenie pielgrzymki do Libanu.

CENA ZAWIERA
• przelot Warszawa – Bejrut – Warszawa z bagażem podręcznym (55x40x23 cm, max. 8 kg + druga sztuka 40x30x12 cm) oraz z bagażem rejestrowym 23 kg,
• przejazdy w Libanie klimatyzowanym autobusem,
• 7noclegów w hotelu ****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
• 7 śniadań i 7 kolacji,
• opiekę pilota wycieczek,
• opiekę duchową i Msze św.,
• Obowiązkowa składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł,
• ubezpieczenie Standard w firmie SignalIduna (KL 40 000 EUR + Choroby Przewlekłe, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł).
CENA NIE ZAWIERA
• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (990 zł),
• dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymcedo Libanu, które musi zostać wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel
• ewentualnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie – 225 zł,
• lokalnych przewodników, biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat miejscowych i wjazdowych, słuchawek systemu tour audio guide, zwyczajowych napiwków dla miejscowej obsługi – koszt 150 USD.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE