XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Caritas naszej Parafii organizuje zbiórkę środków finansowych dla rodzin, którym żyje się trudniej pod hasłem “Zapałka nie ogrzeje”. Akcja ta będzie przeprowadzona także z udziałem młodzieży ze Szkolnego Koło Caritas po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry dziękujemy serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

2. Salezjańska Szkoła Podstawowa zaprasza na koncert ku czci Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II pt. „Nie lękajcie się”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 W Kościele św. Jana Bosko w Pile.

3. Jutro – 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi Ks. Biskup Senior Tadeusz Werno. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie.

4. Spotkania dla poszczególnych grup lektorów w poniedziałek i środę o godz. 19:00 na plebanii.

5. Wspólnota Emmanuel zaprasza na otwarte spotkanie we wtorek po nabożeństwie różańcowym. Rozpoczęcie adoracją Pana Jezusa o godz. 19:00 w kościele akademickim, a następnie spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę (30 października) zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci. Za pomoc w przygotowaniu Różańca dla dzieci i z dziećmi – ks. Proboszcz serdecznie dziękuje ks. Gracjanowi, ks. Dariuszowi, paniom katechetkom, Scholi dziecięcej z Panią Marleną na czele. Osobne podziękowanie kierujemy w stronę rodziców, dziadków – za pomoc w przyprowadzaniu i przywożeniu dzieci na różaniec. Bóg zapłać! Zapraszamy na to ostatnie nabożeństwo.

Bezpośrednio po różańcu dla dzieci (środa) odbędzie się w salkach Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Rozpoczęcie prezentacją postaci świętych, a następnie radosne zabawy i na zakończenie miła niespodzianka. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów oraz krótkiej wypowiedzi o świętym. Bal potrwa do godz. 18:00.

7. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych dla dorosłych.

8. W piątek rozpoczynamy miesiąc listopad. To czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W ich intencji, częściej niż zwykle zamawiamy Msze św., a także modlimy się codziennie w tzw. Wypominkach. Kartki wypominkowe możemy zabrać w zakrystii lub u ministrantów z prasą katolicką. Składamy je do specjalnej skarbony koło Chrzcielnicy lub na tacę. Wypominki będziemy odprawiać codziennie od soboty (2 listopada), przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00 przy bramie głównej. Natomiast nabożeństwo na cmentarzu przy posesji naszego kościoła rozpocznie się bezpośrednio po zakończonej Mszy św. o godz. 15.00
(tj. ok. godz. 16.00). W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny ofiarując go każdego dnia za jedną duszę. Warunki odpustu: łaska uświęcająca i nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych.

11. W sobotę – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00 – wszystkie z kazaniem.

12. W nadchodzącym tygodniu przypada: I piątek i I sobota listopada.

– I piątek – Zachęcamy, by dzieci praktykujące pierwsze piątki skorzystały ze spowiedzi w ciągu tygodnia, a następnie przyjęły Komunię świętą w najbliższy piątek podczas Mszy świętych, gdziekolwiek w tym czasie będą.

– I sobota. Msza św. o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. cząstka Różańca świętego w tej samej intencji.

Z racji I piątku Księżą odwiedzą chorych w domach w następną sobotę (9 listopada) w godzinach przedpołudniowych.

13. W przyszłą Niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Ofiary do puszki w tym dniu przeznaczone są na pokrycie naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego.

14. W imieniu Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka – Delegata Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło – Życie, zapraszamy wszystkich członków, sympatyków oraz kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do wspólnego świętowania podczas XXVI Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się tradycyjnie 11 listopada 2019 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Początek spotkania o godz. 9.30 a zakończenie ok. godz. 17.00. Szczegóły na plakatach i u Ks. Andrzeja.

15. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. ul. Kondratowicza 6, 8, 10, 12.

16. W imieniu Jubilatów z ubiegłej niedzieli i Parafii składamy serdeczne podziękowanie Członkom Stowarzyszenia „Wspomożycielka” z Szefową – Panią Haliną Łuś na czele, wspólnotom Odnowy
w Duchu Świętym, Domowego Kościoła i Emmanuela oraz członkom Caritas Parafialnej za wielki trud przygotowania i zorganizowania pięknej jubileuszowej Uroczystości. Osobne podziękowanie dla dzieci, które z Panią Marleną i Paniami Katechetkami przygotowały podniosłą i pełną refleksji część artystyczną dla Czcigodnych Gości. Serdeczne „Bóg zapłać”!

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (w nowej cenie 6 zł) – z płytą o Bernadecie Soubirou, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł.

18. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii przedstawicieli Wydawnictwa Paulistów z Częstochowy, którzy po Msza świętych będą promować ciekawe książki o życiu małżeńskim i rodzinnym autorstwa Pani Doktor Wandy Półtawskiej z Krakowa – wieloletniej współpracownicy Św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. Ojca Pio. Wśród proponowanych pozycji jest m.in. poradnik dla małżeństw, rodziców i młodzieży z przykładami pt. „Uczcie się kochać” (20 zł). Jest to ważna lektura w sytuacji, tym bardziej, kiedy podważa się prawdę o małżeństwie i rodzinie (poprzez ofensywę ideologii LGBT w szkołach i mediach).

19. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Teresę Roszkowską, . Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 27 października 2019 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz