UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2019 r.

Misterium Bożego Narodzenia przynosi Pokój sercu każdego człowieka. Narodzenie Chrystusa stanowi niewyczerpane źródło Pokoju ofiarowanego nam przez Ojca. Chrystus przynosi, przychodząc do nas, swoją Miłość, aby pokonać naszą rozpacz, zniechęcenie i sprawić, byśmy w Nim pokładali nadzieję. Niech Chrystus stanie się naszą Nadzieją.

Drodzy Parafianie i mili Goście! Pozwólcie, że w ten uroczysty dzień skierujemy do Was najserdeczniejsze życzenia. Niech świąteczna liturgia prowadzi Was do radosnych prawd, do wesela, jakie głoszą wszystkie polskie kolędy. Niech Nowo narodzony wypełni Wasze serca Pokojem i Dobrocią, a nadto udzieli wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Wszystkim, całym sercem – Szczęść Boże!

1. Dzisiaj Msze święte odprawiamy w porządku świąteczno-niedzielnym. Nie ma Mszy św. o godz. 19.00 w kościele akademickim.

2. Jutro – drugi dzień Świąt (26 grudnia – Święto św. Szczepana Męczennika) – odprawiamy Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy KUL i kształcenie w diecezji.

3. 27 grudnia (czwartek) – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – jednego z Patronów naszego Miasta Piły.
W tym samym dniu Msza święta o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.

4. Wyjazd młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych Taize do Wrocławia będzie 28.12.2019 o godz. 5 rano z parkingu przy kościele.

5. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu Odpust w Parafii św. Rodziny. Suma odpustowa o godz. 11.00. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w tym dniu na Mszę o godz. 12.00, podczas której przygotowała dla wszystkich małżeństw Obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

6. W dalszym ciągu zachęcamy wiernych naszej Parafii do przyjmowania kolędników misyjnych. Domy parafian odwiedzane będą 2 i 3 stycznia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń w zakrystii. Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do niedzieli 29 grudnia br.

7. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Uroczystości Bożego Narodzenia składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Dziękujemy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Nadleśnictwu Zdrojowa Góra z Panem Nadleśniczym Adamem Standio na czele i Nadleśnictwu Kaczory za piękne choinki do naszego kościoła.

Firmie Goliat – Właścicielom, Państwu Ewie i Januszowi Polaszkom za dekoracje Bożonarodzeniowe w Kościele.

Licznej grupie Panów dziękujemy za wydatną pomoc w przygotowaniu kościoła do Świąt (ustawianie choinek itp.).

Młodzieży naszej Parafii, Wspólnotom Parafialnym, Paniom Katechetkom z Ks. Andrzejowi na czele (odpowiedzialnym za całość świątecznego wystroju kościoła) dziękujemy za czas i trud poświęcenia dla Kościoła.

Osobne podziękowanie dla Właścicieli i operatorów Telewizji Asta za przeprowadzenie bezpośredniej transmisji Mszy św. „pasterskiej” o godz. 22.00 z myślą o ludziach starszych, chorych i niepełnosprawnych.

8. Wszystkim ludziom dobrej woli za gruntowne sprzątanie Kościoła i innym Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasz apel.

Wielkie podziękowania Pani Ewie z Caritasu i Ks. Gracjanowi za dekoracje kwiatowe ołtarzy.

Panu Andrzejowi – Zakrystianinowi za wieloraką pomoc przy przygotowaniach do Świąt.

9. W najbliższą sobotę (29 grudnia) na godz. 10.00 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego 12, 13, 15, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”,

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest świąteczny, podwójny numer „Gościa Niedzielnego” (100 stron, cena 10 zł), „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Wciąż jeszcze można nabyć adwentowy numer parafialnej „Wspomożycielki” – cena. 2,50 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marka Cegłowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższych dniach w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, śp. Jadwigę Garniec, której pogrzeb odbędzie się w sobotę (28.12.): Msza św. pogrzebowa o godz. 10:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 25 grudnia 2019 r.                                      Ks. Stanisław Oracz – proboszcz