NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29.12.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w Święto Świętej Rodziny oddajemy cześć Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to doskonała okazja, aby teraźniejszość i przyszłość naszych rodzin polecać opiece Świętej Rodziny. Odpust w Parafii św. Rodziny. Suma odpustowa o godz. 11.00. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.
Ponawiamy zaproszenie do małżeństw i rodzin na Mszę świętą o godz. 12.00, podczas której dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

2. Trwa 42 Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu. Wśród kilkudziesięciu tysięcy ludzi jest także grupa młodzieży z naszego miasta z Ks. Andrzejem na czele.

3. We wtorek Sylwestra (31.12.), w ostatni dzień upływającego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z modlitwą o Bożą Opatrzność w nadchodzącym Nowym Roku Pańskim 2020 w naszym kościele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę – Nowy Rok – (1 stycznia) przypada Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Jest to jednocześnie Światowy dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 dla studentów w kościele akademickim.

5. W pierwszy czwartek stycznia wraz ze służbą liturgiczną ołtarza, ich rodzicami oraz Rodziną Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych – szczególnie podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca (3 stycznia) zapraszamy dzieci i młodzież, by przyjęli Komunię św. podczas Mszy świętej o 18.00. Do spowiedzi zachęcamy w ciągu tygodnia.

7. Również w najbliższy piątek po Mszy świętej godz. 18.00 zmiana tajemnic Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W pierwszą sobotę stycznia – Msza św. o godz. 7:00 rano w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W styczniu ze względu na Kolędę odwiedzin chorych w domach z racji I piątku nie będzie.

10. Rodzinom naszej Parafii przypominamy, że Kolędę rozpoczynamy :

– od poniedziałku do piątku– o godz. 15:30;
– w soboty odgodz. 11.00;
– w niedz. i święta kolędy nie ma

Plan Kolędy jest zawsze wywieszony na tablicy ogłoszeń parafialnych, przy wejściu do kaplicy.

11. ZMIANA FUNKCJONOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki w środy kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Zasadniczo wszystkie sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

12. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy świętej do krótkiej Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

13. PLAN KOLĘDY A.D. 2020 – KLIKNIJ TUTAJ

14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła przed odpustem parafialnym, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nry: 1 ab, 3 abcd, 17.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest świąteczny, podwójny numer „Gościa Niedzielnego” (100 stron, cena 10 zł), „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Wciąż jeszcze można nabyć adwentowy numer parafialnej „Wspomożycielki” – cena. 2,50 zł.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Wojciecha Wojcieszek, śp. Piotr Wojtasik, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (31.12.): Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 29 grudnia 2019 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz