II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5.01.2020 r.

1. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

W tę Uroczystość Kościół zwraca szczególną uwagę na Misje. Obchodzimy bowiem Misyjny Dzień Dziecka. Naszą modlitwą i składanymi na tacę ofiarami wspieramy to wielkie Boże Dzieło w świecie.
W czasie Mszy św. święcimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań na znak że przyjęliśmy pod swój dach Nowonarodzonego Pana, a kadzidłem okadzamy swój dom.

2. W poniedziałek przypada także Rocznica święceń Biskupich w Watykanie Ks. Bpa Ordynariusza Edwarda Dajczaka (1990 – 30 rocznica) i Ks. Bpa Seniora Pawła Cieślika (1995 – 25 rocznica). W naszych modlitwach pamiętajmy o Księżach Biskupach oraz Ich pasterskiej posłudze dla dobra naszej Diecezji.

3. Jutro po raz czwarty wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się o 14.45 na Pl. Zwycięstwa przy Figurze św. Jana Pawła II, następnie po błogosławieństwie wszystkich uczestników przez Ks. Proboszczów wszystkich pilskich parafii, wyruszy Orszak ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 Lutego na Pl. Staszica, gdzie po przywitaniu Św. Rodziny z Dzieciątkiem Jezus, odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu góralskiego „Ondraszki” oraz „EXODUS 15”. Jest to wspólne przedsięwzięcie pilskich parafii i władz miasta. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz kulturalny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic a zwłaszcza dla dzieci.

4. Także jutro po Mszy świętej o godz. 9.00 Wspólnoty Modlitewne Żywy Różaniec i Straż Honorowa NSPJ mają spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w dniu jutrzejszym na Mszę świętą o godz. 18.00,
a po niej na nabożeństwo z modlitwami wstawienniczymi o uzdrowienie. Wcześniej, o godz. 16.15, w salce rady parafialnej spotkanie opłatkowe tej wspólnoty.

6. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Świąteczny wystrój kościoła pozostaje tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego (2.02.).

7. Za tydzień w niedziele w kościele, po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I klas ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

8. Rodzinom naszej Parafii przypominamy, że Kolędę rozpoczynamy :

– od poniedziałku do piątku – o godz. 15:30;
– w soboty od godz. 11.00;
– w niedz. i święta kolędy nie ma

Plan Kolędy jest zawsze wywieszony na tablicy ogłoszeń parafialnych, przy wejściu do kaplicy.

9. PLAN KOLĘDY – patrz Załącznik:

10. ZMIANA FUNKCJONOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki w środy kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Wszystkie ważne sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

11. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy świętej do krótkiej Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

12. Parafia Świętej Rodziny i Regionalne Centrum Kultury zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się w kościele Świętej Rodziny w sobotę (11 stycznia) o godz. 19.00. Bilety–cegiełki w cenie 10 złotych do nabycia w RCK i w kancelarii parafii Świętej Rodziny.

13. Parafia Świętej Rodziny zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 8-15 lutego 2020 roku. Więcej informacji w kancelarii parafii Świętej Rodziny.

14. Dzisiaj ofiarami do puszki wspieramy Koszalińskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać

15. Składamy serdeczne podziękowania za pełne ciepła przyjęcie kolędników misyjnych. Odwiedzili 20 rodzin oraz wspólnotę mieszkaniową Właścicieli Nieruchomości przy ul. Stefana Żeromskiego nr 34-40, Reymonta 2-4. Rodziny oraz mieszkańcy wspólnoty przyjmujący kolędników nie tylko wsparli materialnie dzieci z Amazonii, ale obdarowali gości ciepłem i dobrocią. Ofiarowany dar serca pozwolił na przekazanie kwoty 713 zł do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dziękujemy dzieciom z koła misyjnego za ofiarowany czas, dziecięcą radość i zapał. Rodzicom, za wsparcie i życzliwość. Wszystkim za dobroć, otwarte domy i serca. Osobne podziękowanie dla Pań Katechetek animujących to „kolędownie”

16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 19, 21, 23

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Wiktora Jarodzkiego, śp. Jerzego Raus, , śp. Ks. Stanisława Jankowiaka SDB, który odbędzie się we wtorek 7.01.20 r. o godz. 11.00 w Parafii św. Jana Bosko. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 5 stycznia 2020 r.   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz