NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjne kolędy śpiewamy i adorujemy Żłobek Bożej Dzieciny do 2 lutego.

2. Dzisiaj o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania I klas ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

4. W poniedziałek o godz. 8.45 Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. Od soboty (18 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2).

6. W przyszłą niedzielę (19 stycznia) po Mszy świętej o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkół podstawowych.

7. PLAN KOLĘDY – KLIKNIJ TUTAJ

8. ZMIANA FUNKCJONOWANIA KANCELARII W CZASIE „KOLĘDY”

– w poniedziałki w środy kancelaria parafialna będzie nieczynna
– w soboty w godzinach: od 11.00 do 13.00

Wszystkie ważne sprawy (ślubów, ewentualnych pogrzebów, chrztów itp.) prosimy załatwiać w ciągu tygodnia przed południem dzwoniąc na telefon dyżurny 730 387 088 lub w niedzielę po Mszach świętych. Dziękujemy za zrozumienie.

9. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy świętej do krótkiej Adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

10. Osoby, które zamówiły kalendarze diecezjalne na Nowy Rok 2020 proszone są o ich odbiór w zakrytii u Pana Andrzeja.

11. Ogłoszenie – Prośba Księdza Biskupa Ordynariusza:

W związku z trwającym obecnie II Synodem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, na prośbę biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, realizowane są badania religijności, duchowości i stosunku do Kościoła wśród diecezjan. W naszej parafii takie badanie odbędzie się w niedzielę – 19 stycznia . Zwracamy się o pomoc w realizacji badań, których wyniki pomogą w odpowiedzi Kościoła lokalnego na bieżące problemy oraz potrzeby religijne i duchowe wiernych naszej diecezji. Chętni będą mogli wziąć udział w anonimowym badaniu prowadzonym przez ankietera po Mszach świętych w kaplicy św. Maksymiliana. Prosimy o pozytywną odpowiedź i z góry bardzo dziękujemy. Osoby ze słabym wzrokiem prosimy o wzięcie okularów, zaś wszystkich chętnych o zabranie długopisów.

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do uroczystości i niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego 25, 27, 29.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

14. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stanisława Łaseckiego, śp. Henryka Grąbka, śp. Michała Podkowę, śp. Bożenę Weber, śp. Zofię Stańczyk, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. o 11.00, na cmentarzu o 12.00; śp. Mariannę Zaręba, której pogrzeb odbędzie się także w poniedziałek: Msza św. o 12.00, na cmentarzu o 13.00, śp. Zdzisława Skibę, którego pogrzeb odbył się wczoraj w Ługach Ujskich. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 12 stycznia 2020 r.                                     Ks. Stanisław Oracz – proboszcz